Zaloguj się

Dostawca specjalistycznych usług kurierskich VSLS wybrał system Trucker Plus

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Warszawska firma VSLS specjalizuje się w obsłudze korespondencji między bankami i ich klientami. Usługi realizowane są w ramach restrykcyjnych procedur określanych przez instytucje finansowe oraz regulatora rynku. Aby sprostać tym wyzwaniom i zbudować przewagę konkurencyjną na wymagającym rynku przesyłek proceduralnych, VSLS zdecydował się na wymianę systemu informatycznego. 

W profesjonalnej firmie kurierskiej zarządzanie każdym obszarem działalności - od sprzedaży, przez operacje transportowe, magazynowe i kurierskie, po rozliczenia i analitykę - musi odbywać się w  oparciu o nowoczesną, zintegrowaną i elastyczną architekturę IT. VSLS wybrał rozwiązanie przygotowane przez OpenNet.pl. System Trucker Plus zapewnia m.in. optymalizowanie w czasie rzeczywistym zarządzania logistyką na pierwszej, środkowej oraz ostatniej mili, bez względu na zasięg i skalę działania przedsiębiorstwa.

- Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą, dlatego potrzebujemy rozwiązania, które będzie rosło razem z nami - mówi Robert Sulich, prezes VSLS. - Trucker Plus jest sprawdzonym rozwiązaniem na różnych poziomach wielkości biznesu z branży TSL. Jednocześnie jest na tyle elastyczny, że odpowiada również na potrzeby dość specyficznej strategii rynkowej VSLS.

System zapewni VSLS nie tylko zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów działalności, ale dostarczy także jego klientom najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie logistyki i komunikacji. Trucker Plus po finalnej konfiguracji dostosowującej system do procesów, usług i zasobów VSLS będzie utrzymywany na serwerach VSLS.

- Obsługa takich klientów jak banki, wymaga sprostania bardzo restrykcyjnym wymogom bezpieczeństwa stawianym podmiotom z sektora finansowego. Dlatego zasadniczy zakres prac obejmował dostosowanie systemu do potrzeb specjalistycznej usługi oraz związanych z nią procedur - mówi Marcin Ciećwierz, prezes zarządu OpenNet.pl. - Było to możliwe m.in. dlatego, że Trucker Plus jest jednym z najbardziej elastycznych i skalowalnych systemów informatycznych dedykowanych sektorowi TSL.

Ze względu na zakres świadczonych usług, VSLS zdecydował się na jedną z najszerszych funkcjonalności systemu Trucker Plus obejmującą m.in.:
•    aplikację WebTrucker, czyli portal klienta instytucjonalnego VSLS,
•    mobilną aplikację kurierską na system Android,
•    moduł Dispatch do wydawania zleceń,
•    moduły rozliczeń klientów oraz kurierów, integracji księgowości wraz z obsługą kasową oraz CRM,
•    moduł raportowy i administracyjny,
•    moduł Trucker WMS do obsługi magazynu centralnego wraz z aplikacją magazynową na urządzenia przenośne.

- Trucker Plus jest systemem komplementarnych modułów i istnieje możliwość wdrożenia tylko tych funkcjonalności, które są niezbędne dla danego operatora logistycznego. Jeśli klient ma potrzebę wdrożenia np. tylko CRM-u, to nie ma żadnego problemu, by tak zrobić - dodaje Marcin Ciećwierz. - VSLS wybrał jednak wdrożenie Trucker Plus z bardzo szeroką funkcjonalnością i dzięki temu będzie mógł w pełni wykorzystać jego możliwości.

VSLS oferuje usługi w serwisie miejskim, krajowym i międzynarodowym. Posiada ogólnopolską sieć 42 oddziałów, zatrudniając ponad 150 kurierów i współpracowników. OpenNet.pl jest dostawcą  gotowych systemów informatycznych dedykowanych logistyce przedsiębiorstw. Głównym systemem oferowanym przez firmę jest Trucker Plus, który wspiera codzienne zarządzanie logistyką towarów. Rozwiązania OpenNet.pl są odpowiedzią na potrzeby sektora KEP, TSL i E-commerce w Polsce. Codziennie korzystają z nich największe firmy kuriersko-logistyczne w Polsce. W 2018 roku klienci korzystający z systemów Trucker Plus dostarczonych przez OpenNet.pl dostarczyli prawie 100 milionów przesyłek.

Ostatnio zmieniany w środa, 23 styczeń 2019 15:33
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe