Zaloguj się

Debiutujący MAN TGE coraz popularniejszy

Niespełna półtora roku od premiery w Polsce nowy van TGE świętuje kolejne sukcesy i umacnia swoją pozycję na rynku. W roku 2018 MAN dostarczył polskim klientom 481 vanów z logo lwa na masce, odnotowując ponad czterokrotny wzrost sprzedaży w stosunku do roku 2017. Na ten imponujący wynik złożyło się wiele kontraktów z różnych branż, w tym zamówienie furgonów przez firmę DPD Polska.

Podwozia TGE zostały przekazane również jako ambulansy do wielu szpitali w Polsce, jak również jako wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach oraz w wersji furgon dla służb mundurowych. Ten rodzaj pojazdu w grudniu został dostarczony także do Kancelarii Prezydenta RP.
W ostatnim kwartale roku 2018 do banku zamówień pionu van wpłynęło również kilka znaczących zamówień, w tym 100 podwozi pod zabudowy w wersji bus dla firmy Mercus Bus. Należy również wspomnieć o zamówieniu 5 podwozi TGE, które wykorzystywane będą przez Telewizję Polską jako wozy transmisyjne, czy też o furgonach z napędem 4x4, które zamówił Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach.
Wkrótce na polski rynek trafi eTGE, czyli w pełni elektryczny samochód dostawczy produkowany w zakładach we Wrześni.

- Rok 2018 był dla nas pierwszym pełnym rokiem sprzedaży samochodu dostawczego TGE. Bardzo się cieszę, że osiągnęliśmy tak doskonałe wyniki. Mamy ciekawy i dobry produkt, który pozytywnie zaskakuje klientów. W roku 2019 nie zwalniamy tempa i mam nadzieję, że zdobędziemy klientów w kolejnych nowych branżach - powiedział Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. sprzedaży samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska.

Samochody dostawcze MAN TGE wykorzystywane są w licznych akcjach promocyjnych. W minionym roku obok ciągnika siodłowego MAN TGX, vany TGE obsługiwały trasę koncertową Golec uOrkiestra, zapewniając członkom zespołu komfortowy i niezawodny transport podczas miesięcznego tournée. Ten ciekawy projekt będzie kontynuowany i w tym roku. W najbliższych dniach dziewięciosobowy, potocznie zwany "vipowóz", którego zabudowę wykonała firma Mercus, ruszy w trasę z Patrycją Markowską i jej gośćmi, którzy zagrają 3 koncerty: w Katowicach, Krakowie i Gdańsku.  W marcu i maju będzie korzystać z niego podczas swojego tournée Doda.
Samochody TGE obecne były także podczas 43 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Gościnnie korzysta z nich fundacja Polska Światłoczuła, która zaangażowana jest w promocję polskiej kinematografii.
Zaangażowanie w aktywności obszaru CSR to także wsparcie transportowe dla poznańskiej fundacji Serdecznik, która realizując program "Oddział Bajka" rozwozi mobilne biblioteki do szpitali dziecięcych oraz pomoc w transporcie wózków inwalidzkich dla fundacji "Polska bez barier", która organizuje liczne imprezy sportowe dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W takich akcjach samochód MAN TGE jest niezastąpiony.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 31 styczeń 2019 15:23
Zaloguj się by skomentować