Zaloguj się

Ekologiczny terminal i jego niezwykły mieszkaniec

DB Schenker otworzył nowy, ekologiczny terminal pod Wrocławiem. W nowej lokalizacji, położonej przy autostradzie A4, blisko wrocławskiego lotniska, zadomowił się Krasnal Logistyk.

Nowy terminal DB Schenker jest dwukrotnie większy od poprzedniego - ma ponad 8000 m kw. powierzchni operacyjnej i 1300 biurowej. Leży na działce o powierzchni liczącej blisko 7 ha. Budynek nie zagraża przyrodzie. Emisja dwutlenku węgla jest niższa, oszczędzana jest woda i ciepło. Dzięki temu w ciągu roku do atmosfery trafi ponad 230 ton dwutlenku węgla mniej. Nowy terminal został wyposażony w kolektory słoneczne, które podgrzewają wodę, a w kotłowni zamontowano nowoczesny i oszczędny piec kondensacyjny. Terminal wyposażony jest też w wielki zbiornik o pojemności 6500 l, w którym gromadzona jest deszczówka wykorzystywana później do celów gospodarczych. Dzięki temu można zaoszczędzić dziennie nawet do 3 tys. l wody. Zastosowane tutaj oświetlenie typu LED pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o 60%.
Inwestycja o wartości 45 mln zł jest nową siedzibą wrocławskiego oddziału DB Schenker. Wyróżnia się nie tylko dzięki zastosowaniu ekologicznych rozwiązań. W terminalu wykorzystywane są już nadwozia wymienne zamiast tradycyjnych naczep. Swap body z podwójną podłogą służą do połączeń międzyterminalowych i do końca 2019 roku będzie ich aż 800 w krajowej sieci operatora logistycznego.
W terminalu DB Schenker w Nowej Wsi Wrocławskiej zagościł kolejny krasnal o imieniu Logistyk.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 11 luty 2019 10:20
Zaloguj się by skomentować