Zaloguj się

Firma CCC rozbudowała Centrum Dystrybucyjne w Polkowicach

W zaledwie 175 dni powiększono Centrum Dystrybucyjne CCC S.A. w Polkowicach. Dzięki inwestycji nowy obiekt zwiększa możliwości składowania o dodatkowe 9 mln par obuwia. Generalnym wykonawcą rozbudowy była firma W.P.I.P. z Poznania.

W Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach, w sąsiedztwie istniejących obiektów Spółki CCC, uruchomiono kolejną nowoczesną halę wysokiego składowania. Nowy obiekt o wysokości 22 m zwiększył powierzchnię magazynową kompleksu logistycznego CCC o dodatkowe 18 500 m kw., osiągając łącznie 110 tys. m kw. i możliwości magazynowe CCC S.A. na poziomie 23 mln par butów.
Pomimo przemysłowo-magazynowego charakteru, hala wyróżnia się nowoczesną formą, dużymi aluminiowymi naświetlami oraz inteligentnymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami automatyki obiektowej, współpracującymi z układem BMS, takimi jak: oświetlenie DALI LED, sterowanie ogrzewaniem i wentylacją oraz stacje ładowania dla wózków VNA Li-Ion. Projekt powstał w pracowni Łącki Krzywoszański Architekci.
Obiekt składa się z magazynu wysokiego składowania, terminala wysyłek i przyjęć wraz z sorterem, przepakowni, części socjalno-biurowej, łącznika międzymagazynowego oraz budynku biurowego.
Budowa była kolejną udaną współpracą CCC S.A. z firmą W.PI.P. Poprzednio, wspólnie zrealizowanym w 2011 r. obiektem, było w pełni zautomatyzowane Centrum Dystrybucyjne o powierzchni 23 000 m kw.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 11 luty 2019 11:18
Zaloguj się by skomentować