Zaloguj się

ROHLIG SUUS Logistics podsumowuje 2018 rok w logistyce kontraktowej

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

200 tys. m kw. osiągnęła powierzchnia magazynów obsługiwanych przez ROHLIG SUUS Logistics w 2018 roku. To aż o 31 proc. więcej niż rok wcześniej. Operator otworzył nowe magazyny multiklienckie w strategicznych lokalizacjach w kraju i wygrał przetarg na obsługę centralnego magazynu Whirlpool na Polskę.

W minionym roku ROHLIG SUUS Logistics uruchomił nowe powierzchnie magazynowe w Szczecinie, Białymstoku i Krakowie. Nowe obiekty to magazyny multiklienckie, które powstały dla firm poszukujących nowoczesnych i wyspecjalizowanych usług logistycznych. Zostały zaprojektowane według autorskich rozwiązań firmy z wykorzystaniem niestandardowej wysokości oraz zmienionej siatki słupów. Obiekty wyposażone zostały w wózki systemowe VNA, skonstruowane do pracy w magazynach wysokiego składowania o korytarzach nieznacznie szerszych niż sam wózek. Zastosowane rozwiązania pozwalają na znacznie bardziej efektywne zagospodarowanie powierzchni magazynowej w porównaniu do standardów rynkowych.

- Dynamiczny rozwój logistyki kontraktowej to jeden z kluczowych elementów naszej strategii. Wciąż zwiększamy możliwości operacyjne, lokując nowe oddziały w nowoczesnych, większych, coraz częściej szytych na miarę obiektach. Jest to odpowiedź nie tylko na wzrost wymiany handlowej z Chinami, ale też na rosnące zapotrzebowanie ze strony branży e-commerce - mówi Adam Galek, członek zarządu ROHLIG SUUS Logistics, odpowiedzialny za logistykę kontraktową oraz dystrybucję krajową.

Obsługiwana przez operatora powierzchnia magazynowa powiększyła się także za sprawą nowych kontraktów. W połowie 2018 roku ROHLIG SUUS Logistics wygrał przetarg na obsługę centralnego magazynu marki Whirlpool. Dzięki sprawnemu przeniesieniu operacji z trzech lokalizacji klienta do magazynu w Piotrkowie Trybunalskim o powierzchni 23 tys. m kw. oraz integracji systemów IT, magazyn został uruchomiony w sierpniu 2018 roku, czyli po zaledwie trzech miesiącach od podpisania umowy. W 2019 roku spółka zamierza kontynuować rozbudowę infrastruktury magazynowej w kraju.

- W 2019 roku planujemy dalszy rozwój i inwestycje w obszarze logistyki kontraktowej. Otwieramy kolejne dwa magazyny w Sosnowcu i we Wrocławiu. Stajemy się w coraz większym stopniu firmą technologiczną. Nasza strategia rozwoju opiera się więc w dużej mierze na inwestycjach w procesy automatyzacji oraz systemy i infrastrukturę IT - podsumowuje Piotr Chmielewski, dyrektor ds. rozwoju ROHLIG SUUS Logistics.

Poza inwestycjami w nowoczesne powierzchnie i ich wyposażenie, kluczowe znaczenie dla ROHLIG SUUS Logistics miało usprawnienie procesów operacyjnych z zastosowaniem nowych technologii. Operator, jako pierwszy w Polsce, do codziennej pracy magazynierów wdrożył inteligentne rękawice do skanowania kodów kreskowych, które poprawiają wydajność pracy. Operator przeprowadził również testy pionierskiego na rynku polskim rozwiązania - kart rejestrujących mikroruchy pracowników. Zadaniem urządzeń jest monitorowanie bezpieczeństwa i czasu pracy, a także usprawnienie komunikacji na terenie rozległych hal magazynowych.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 luty 2019 11:14
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe