Zaloguj się

Prologis z kolejną inwestycją pod Pragą

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, zakupiła grunt o powierzchni 2,4 ha na, cieszącym się dużym zainteresowaniem, praskim rynku nieruchomości logistycznych. Nowy park, Prologis Park Prague D1 Ostredek, powstanie na terenie położonym przy autostradzie D1, głównej arterii komunikacyjnej w Czechach.

Aktualnie w portfolio Prologis znajdują się już trzy parki logistyczne zlokalizowane przy autostradzie D1, o łącznej powierzchni 238 000 m kw., które są w 99 procentach wynajęte. Budowa pierwszego magazynu o powierzchni około 10 000 m kw. w ramach Prologis Park Prague D1 Ostredek rozpocznie się w połowie 2019 roku. W nowym budynku wdrożone zostaną ponadstandardowe rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, m. in.: oświetlenie LED, ogrzewanie ciepłej wody panelami słonecznymi w pomieszczeniach biurowych, zdalny odczyt mediów (smart metering) dostępny online, grubszą izolację termiczną i dachową oraz zwiększony współczynnik przeładunkowy do jednego doku na 370 m kw. Budynek zostanie poddany akredytacji BREEAM na poziomie Very Good.

- Zakup terenu w tak prestiżowym miejscu to nasza odpowiedź na wysoki popyt klientów, którzy szukają dobrze zlokalizowanej, nowoczesnej powierzchni logistycznej - powiedział Martin Balaz, vice president, country manager, Prologis na Czechy i Słowację. - Oferując naszym klientom nie tylko energooszczędne obiekty wysokiej jakości, ale także obsługę i zarządzanie nieruchomościami na najwyższym poziomie, wspieramy ich w rozwijaniu swojej działalności.

Prologis Park Prague D1 Ostredek zlokalizowany jest bezpośrednio przy głównej autostradzie D1, w pobliżu zjazdu nr 34. Doskonałe położenie umożliwia dojazd do centrum Pragi w ciągu około 30 minut. Dojazd do innych głównych skupisk ludności, takich jak Brno czy Ostrawa, zajmuje odpowiednio 1,5 i 3,5 godziny. Lokalizacja obiektu zapewnia również łatwy dostęp do rynków na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Polsce. Z portfolio ponad 1,1 mln m kw. powierzchni logistycznych i przemysłowych Prologis jest wiodącym dostawcą budynków dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 grudnia 2018 r.).

Ostatnio zmieniany w czwartek, 28 luty 2019 10:17
Zaloguj się by skomentować