Zaloguj się

Prologis buduje nowy park na Słowacji

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Prologis rozpoczęła budowę obiektu typu build-to-suit dla CBA Slovakia na obszarze 6 hektarów w mieście Żar nad Hronem na Słowacji.

Budynek o powierzchni 21 000 m kw. będzie stanowił główne centrum dystrybucji spółki CBA Slovakia, która zajmuje się prowadzeniem sklepów lokalnych i supermarketów na Słowacji. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2019 r. Będzie to jedyny budynek na terenie Prologis Park Ziar.
W budynku zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania logistyczne zaprojektowane w sposób spełniający rygorystyczne wymagania spółek, które mają do czynienia z łatwo psującymi się produktami. Będą to między innymi chłodnie do przechowywania towarów wymagających konkretnych temperatur. W ramach standardowej oferty Prologis w budynku wdrożone zostaną rozwiązania zaprojektowane w celu ograniczenia zużycia energii i zwiększenia wydajności - w tym oświetlenie LED oraz system smart meteringu, umożliwiający zdalny odczyt mediów mediów.

- Popyt na wysokiej jakości magazyny znajdujące się w dobrze skomunikowanych lokalizacjach takich jak Żar znacząco rośnie, co powoduje wzrost stawek czynszu w centralnej i zachodniej Słowacji. Cieszymy się, że tak ważny klient jak CBA Slovakia wybrał nasz nowy park na swoje główne centrum dystrybucyjne i zaufał naszemu doświadczeniu i stosowanym  rozwiązaniom technologicznym - powiedział Martin Stratov, director development and leasing na Słowację.

Prologis Park Ziar znajduje się w mieście Żar nad Hronem w odległości 174 km na północny wschód od stolicy Słowacji - Bratysławy. Jest skomunikowany z siecią krajowych i międzynarodowych dróg poprzez autostradę R1, która zapewnia szybki i skuteczny dostęp do Bratysławy, Wiednia, Pragi i Budapesztu. Pierwszorzędna lokalizacja oraz dostępność dużej liczby wykwalifikowanych pracowników tworzą idealne warunki do prowadzenia scentralizowanej działalności logistycznej.
Z portfolio ponad 1,6 mln m kw. powierzchni logistycznych i przemysłowych Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach i na Słowacji (stan na 31 grudnia 2018 r.).

Ostatnio zmieniany w wtorek, 05 marzec 2019 10:06
Zaloguj się by skomentować