Zaloguj się

Trwa budowa jednego z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych w branży oponiarskiej

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

W szybkim tempie postępuje budowa pierwszej fabryki Nokian Tyres w Ameryce Północnej. Prace przebiegają zgodnie z planem, a produkcja opon do zastosowań komercyjnych ma rozpocząć się w roku 2020. Elewacja hali produkcyjnej i obiektu mieszczącego miksery do mieszanek gumowych są już prawie ukończone. Obecnie trwa instalacja technologii przemysłowych najwyższej klasy. Ze względu na duży stopień automatyzacji, fabryka opon w Dayton będzie jednym z najbardziej zaawansowanych obiektów tego typu na świecie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa, w jakim postępują prace. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby budowa została ukończona zgodnie z planem - mówi David Korda, Facility Design and Construction Manager w Nokian Tyres. - Realizacja tego projektu we współpracy z tak wieloma wspaniałymi partnerami jest dla nas prawdziwym przywilejem - dodaje.

Na terenie, wartego 360 milionów dolarów obiektu o powierzchni 830 000 stóp kwadratowych, produkowane będą opony na potrzeby klientów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dzięki nowej fabryce, firma będzie mogła zdwoić wysiłki na rzecz tworzenia bezpiecznych produktów i wdrażania zrównoważonych procesów. Około 200 robotników pracuje codziennie na placu budowy pierwszej w Ameryce Płn. fabryki Nokian Tyres, wspierając jednocześnie lokalną gospodarkę.
Obiekt w Dayton będzie dla Nokian Tyres kolejnym krokiem w stronę osiągnięcia celu, jakim jest podwojenie sprzedaży na terenie Ameryki Płn. do roku 2023. Nowa fabryka będzie specjalizować się w produkcji całorocznych opon przeznaczonych głównie do samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych typowych dla terenu Ameryki Płn. Poprzez zwiększenie pojemności magazynowej i możliwości produkcyjnych firmy, nowy zakład pozwoli na zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na rynku północnoamerykańskim. Oprócz produkcji czterech milionów opon rocznie, nowy obiekt umożliwi także przechowywanie aż 600 000 opon w znajdującym się na miejscu centrum dystrybucyjnym.
W lutym bieżącego roku rozpoczęła się pierwsza tura rekrutacji do pracy w powstającej jeszcze fabryce. Firma planuje zatrudnić na początku około 50 pracowników i dalsze 150 do końca roku. Członkowie zespołów przejdą serię intensywnych szkoleń zarówno na terenie nowego obiektu, jak i w zakładach produkcyjnych Nokian Tyres w Europie.
Fabryka opon w Dayton pozwoli uzupełnić zdolności produkcyjne istniejących już zakładów w Rosji i Finlandii, umożliwiając firmie rozszerzenie swojej globalnej obecności. Dzięki zwiększeniu wolumenu produkcji, każda z należących do Nokian Tyres fabryk opon będzie mogła dostosować produkcję do potrzeb rynków docelowych oraz zaoferować bardziej zróżnicowany asortyment i wyższą jakość obsługi klienta.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 14 marzec 2019 11:59
Zaloguj się by skomentować