Zaloguj się

Grupa Fracht wzmacnia obecność w Afryce i otwiera oddziały w Kamerunie, Senegalu i na Wybrzeżu Kości Słoniowej

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, wzmacnia swoją obecność na afrykańskim rynku usług TSL. W tym roku firma rozpoczęła działalność w trzech krajach Afryki Zachodniej i Środkowej - Senegalu, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Kamerunie. Nowe oddziały będą realizować dostawy także dla klientów w sąsiadujących krajach, co znacznie zwiększa zasięg obsługi klientów Grupy Fracht na tym kontynencie.

Grupa Fracht na Wybrzeżu Kości Słoniowej - Fracht Ivory Coast
Siedziba główna oddziału Grupy Fracht na Wybrzeżu Kości Słoniowej mieści się w Abidżanie, największym mieście i głównym ośrodku gospodarczym tego kraju. Tu znajduje się międzynarodowy port lotniczy i główny port morski, co ma kluczowe znaczenie dla efektywnej obsługi transportów międzynarodowych. Abidżański zespół Fracht Ivory Coast tworzą doświadczeni menadżerowie i specjaliści z długoletnim doświadczeniem w realizacji projektów logistycznych nie tylko na Wybrzeżu Kości Słoniowej, ale także w sąsiadujących państwach - Burkina Faso i Mali. Fracht Ivory Coast współpracuje z największymi lokalnymi przewoźnikami i partnerami biznesowymi. Specjalizuje się w usługach spedycji lotniczej, drogowej i morskiej; kompleksowej obsłudze celnej oraz udziela zabezpieczeń transakcji finansowych. Dodatkowo wspiera klientów w zarządzaniu łańcuchami dostaw, w zakresie transportu w temperaturze kontrolowanej oraz magazynowania i dystrybucji. Fracht Ivory Coast świadczy usługi głównie dla branży przemysłowej i górniczej oraz rolniczej. 

Grupa Fracht w Senegalu - Fracht Senegal
Siedziba główna oddziału Fracht Senegal mieści się w Dakarze - stolicy kraju, gdzie znajduje się międzynarodowy port lotniczy i port morski, ważny dla regionu Afryki Zachodniej. Senegalskie biuro świadczy usługi z zakresu, m.in.: dostaw ładunków ponadagabarytowych i project cargo, inżynierii transportowej, spedycji drogowej, lotniczej i morskiej, magazynowania i dystrybucji oraz zarządzania łańcuchami dostaw. Zatrudniony tam doświadczony zespół specjalistów zapewnia także obsługę celną i operacje w zakresie pośrednictwa celnego. Fracht Senegal współpracuje z firmami z branży, m.in.: FMCG, farmaceutycznej, górniczej, paliwowej, motoryzacyjnej i projektów infrastrukturalnych. Zasięg działalności operacyjnej Fracht Senegal obejmuje także sąsiadujące kraje - Mauretanię, Gwineę i Mali.

Grupa Fracht w Kamerunie - Fracht Cameroun
Siedziba główna kameruńskiego oddziału Fracht mieści się w Duala - ważnym ośrodku handlowym oraz komunikacyjnym, z głównym portem morskim i międzynarodowym lotniskiem. Miasto położone jest przy drodze krajowej, łączącej je ze stolicą państwa Jaunde. Fracht Cameroun ma także swoją placówkę w Ngaoundéré. Specjalizacją tego oddziału są usługi spedycji lotniczej, morskiej i drogowej, także magazynowanie krótko- i długoterminowe. Zespół Fracht Cameroun obsługuje łącznie 6 krajów: Kamerun oraz sąsiadujące z nim Kongo, Czad, Gabon, Republikę Środkowoafrykańską i Gwineę Równikową.

Grupa Fracht w Afryce
Uruchomienie nowych oddziałów Grupy Fracht w Zachodniej i Środkowej Afryce jest kolejnym etapem wdrażania strategii rozwoju ukierunkowanej na wzmocnienie obecności firmy na tym kontynencie. W 2018 roku operator przejął belgijską firmę logistyczną Polytra, specjalizującą się w obsłudze rynku afrykańskiego. W wyniku tej fuzji sieć logistyczna Grupy Fracht powiększyła się o: Kongo, Tanzanię, Zambię oraz RPA. Kolejnym krokiem było otwarcie nowych placówek w Rwandzie, Burundi i Kenii, a w tym roku w Kamerunie, Senegalu i Wybrzeżu Kości Słoniowej.

- Dla polskiego przemysłu Afryka jest perspektywicznym kierunkiem rozwoju. Jednak z punktu widzenia obsługi logistycznej to rynek bardzo wymagający. Kluczowe znaczenie ma dobrze rozbudowana sieć lokalnych oddziałów, gwarantująca znajomość miejscowego prawa, infrastruktury i obyczajów. Uruchomienie nowych oddziałów Grupy Fracht, i tym samym wzmocnienie naszej obecności w tej części Afryki, to bardzo dobra wiadomość. Organizując dostawy dla klientów, z pewnością skorzystamy ze wsparcia i dużego doświadczenia lokalnych zespołów - podsumowuje Jarosław Jankowski, dyrektor ds. rozwoju, Fracht FWO Polska.

Ostatnio zmieniany w piątek, 15 marzec 2019 09:46
Zaloguj się by skomentować