Zaloguj się

Alberto Nobis nowym CEO DHL Express Europe

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Spółka DHL Express mianowała Alberto Nobisa nowym prezesem firmy w Europie, co oznacza jednocześnie jego powrót do zarządu globalnego DHL Express.

Nobis był globalnym dyrektorem finansowym DHL Express w latach 2009-2012, po czym w roku 2013 powrócił do swoich rodzinnych Włoch. Jako prezes DHL Express Italy, Alberto Nobis pomógł zintensyfikować rozwój dywizji na rynku włoskim. Z dniem 1 stycznia 2019 r. przejął w DHL Express Europe obowiązki Johna Pearsona, który został globalnym CEO DHL Express.

- Dla DHL Express jakość i rozwój to od zawsze filary naszych sukcesów - mówi John Pearson, CEO DHL Express. - Od chwili przeprowadzki do Włoch na stanowisko dyrektora zarządzającego Alberto pokazał, że potrafi skutecznie koncentrować się na obu tych obszarach - komentuje John Pearson, globalny CEO DHL Express.

Alberto Nobis pracuje w DHL Express od ponad 10 lat, w tym na licznych stanowiskach kierowniczych. Aktualnie odpowiada za prawie 50 krajów w Europie i koncentruje się na wynikach regionu we wszystkich czterech wymiarach, które definiują strategię firmy: zaangażowanie pracowników zapewniające obsługę najwyższej jakości, co ma pozytywny wpływ na lojalność klientów oraz na rentowność sieci DHL.

- To wielki zaszczyt i zarazem wspaniałe wyzwanie - zostać CEO DHL Express Europe. Na tym stanowisku mogę wykorzystać 10 lat doświadczenia, jakie zdobyłem pracując w DHL Express oraz liczyć na wsparcie ludzi i sieci przy zwiększaniu naszej wydajności dla klientów w całej Europie - powiedział Alberto Nobis, nowy prezes DHL Express na Europę. - Ogromnie się cieszę na współpracę z John’em Pearson’em nad przejściem na kolejny poziom rozwoju DHL Express.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 21 marzec 2019 11:38
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe