Zaloguj się

Drukarnia internetowa Chroma inwestuje w nowoczesny model zarządzania przedsiębiorstwem

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Chroma, pierwsza w Polsce drukarnia online, zakupiła system MIS austriackiej firmy Rogler. Sprzedawcą i integratorem tego rozwiązania jest firma PM Software z Warszawy. Celem instalacji systemu jest podniesienie efektywności i opłacalności produkcji oraz przejęcie całkowitej kontroli nad każdym etapem produkcji zarówno w kwestii organizacji, logistyki, jak i analizy biznesowej kosztów.

System ten będzie całkowicie zintegrowany z istniejącym sklepem internetowym i zapewni automatyczne planowanie każdego etapu produkcji. Pozwoli na przewidywanie, jak mają wyglądać jego poszczególne etapy oraz co, jak i w jakim czasie wykonują ludzie lub zespoły. Dzięki systemowi Business Intelligence można będzie optymalnie wykorzystać możliwości maszyn i kadry pracowniczej.
W tak dużej i nowoczesnej drukarni, jaką jest Chroma, istotna jest właściwa gospodarka magazynowa zarówno na etapie półproduktów, jak i materiałów gotowych. Za to odpowiedzialny będzie specjalny moduł logistyczny Logx, który - połączony z zaawansowanym systemem wysyłkowo-dystrybucyjnym - pozwoli na pełną kontrolę tego, co zamawia i produkuje drukarnia. Pewne jego części będą specjalnie projektowane i dostosowywane do wymagań i oczekiwań drukarni Chroma. Końcowym celem jest całkowicie zautomatyzowane gospodarowanie wszystkimi elementami magazynu z wykorzystaniem inteligentnej robotyki.
Dzięki systemowi Rogler oraz wszystkim innym dodatkowym elementom automatyzacji, wdrożonym wcześniej, jak i projektowanych i wdrażanych obecnie, drukarnia Chroma umacnia się na pozycji lidera rynku poligraficznego.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 marzec 2019 12:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe