Zaloguj się

ROHLIG SUUS partnerem biznesowym Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Edukacja

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie zyskała nowego partnera biznesowego. Jest nim firma ROHLIG SUUS Logistics SA, jeden z największych operatorów logistycznych w kraju. Zasady współpracy określa podpisana pomiędzy przedstawicielami uczelni i firmy umowa partnerska.

ROHLIG SUUS został partnerem kierunku Logistyka na studiach wyższych, oraz kierunku Logistyka w  biznesie, Transport i spedycja na studiach podyplomowych. Umowa szczegółowo reguluje zakres i możliwości współpracy w aspektach kształcenia studentów, badań naukowych oraz dydaktyki.

- Cieszymy się na podjęcie współpracy z firmą ROHLIG. Nowy partner biznesowy to sygnał, że ciągle się rozwijamy i dostosowujemy do obecnego rynku pracy. Celem zdobywania partnerstw jest przede wszystkim umożliwienie naszym studentom zdobycia zawodowego doświadczenia u cenionego pracodawcy, rozpoznawalnego na całym świecie. Umowa daje możliwość odbywania praktyk i staży w firmie ROHLIG. Studenci - przyszli logistycy, będą mogli czerpać wiedzę od praktyków podczas warsztatów, szkoleń, ciekawych case studies - mówi Anna Hołubowska, wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie.

ROHLIG SUUS Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Polsce. Od blisko 30 lat dostarcza efektywne rozwiązania w zakresie zarządzania logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw na całym świecie. ROHLIG SUUS Logistics realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy, kolejowy oraz intermodalny. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2017 rok na poziomie ponad 848 mln zł. ROHLIG SUUS Logistics posiada swoje oddziały w Rosji, Czechach i na Węgrzech. Aktualnie firma zarządza 200 tys. m kw. powierzchni magazynowej i zatrudnia ponad 1400 osób w 24 oddziałach w kraju i zagranicą.

- Wyższa Szkoła Bankowa to największa niepubliczna uczelnia w Polsce, na której kierunek Logistyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów. Liczymy, że współpraca z Wyższą Szkołą Bankową w Szczecinie pozwoli zaistnieć nam w świadomości studentów. Dzięki stażom i praktykom studenckim chcielibyśmy przyciągnąć do ROHLIG SUUS Logistics najlepszych studentów, którzy później będą mogli znaleźć pracę w naszym szczecińskim oddziale - mówi HR Partner Jakub Polakowski. - W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Bankową będziemy mieli okazję spotykać się ze studentami na zajęciach, warsztatach czy wizytach studenckich w oddziale ROHLIG SUUS Logistics. To dobra okazja do połączenia naszej wiedzy ze świeżym spojrzeniem studentów i pierwszymi doświadczeniami w logistyce - dodaje Jakub Polakowski.

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie od lat kształci studentów na kierunku Logistyka, który (tuż po Zarządzaniu) jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na tej uczelni. Zawód inżyniera to zawód z przyszłością. W Szczecinie, i na jego obrzeżach od kilku lat możemy zaobserwować rozwój branży logistycznej. Dowodem na to są już istniejące, ale również nowo powstające centra logistyczne należące do światowych potentatów i właścicieli marek dobrze rozpoznawalnych na rynku.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 28 marzec 2019 10:51
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe