Zaloguj się

Supply Chain Day w Dachser

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Edukacja

Dachser Polska, operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze eksporterów, po raz pierwszy weźmie udział w Supply Chain Day, czyli międzynarodowym wydarzeniu umożliwiającym poznanie świata logistyki "od środka". 11 kwietnia br. grupa studentów kierunków logistycznych z różnych regionów Polski odwiedzi pięć z ośmiu oddziałów Dachser w kraju, by zobaczyć, jak wyglądają poszczególne etapy łańcucha dostaw. Warsztaty, spotkania ze specjalistami z różnych działów firmy, zwiedzanie magazynów przeładunkowych i wysokiego składowania, czyli ogromna dawka praktycznej wiedzy - to tylko część atrakcji czekających na studentów.

Dzień Łańcucha Dostaw to cykliczne przedsięwzięcie organizowane przez ELA - Europejskie Stowarzyszenie Logistyczne. W ramach wydarzenia przedsiębiorstwa z branży przemysłowej, handlowej oraz TSL umożliwiają odwiedzenie swoich oddziałów oraz pokazanie, jak na co dzień wygląda organizacja dostaw. Zeszłoroczna edycja eventu wzbudziła ogromne zainteresowanie, gromadząc około 35 tys. gości w ponad 340 lokalizacjach w 23 europejskich krajach. W 2019 r. takie spotkania odbędą się także m.in. w: Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, Hiszpanii oraz na Ukrainie.
Do oddziałów Dachser w Polsce przyjadą studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu oraz Politechniki Wrocławskiej.
Studenci będą mogli odwiedzić oddziały firmy w: Sosnowcu, Warszawie, Strykowie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Oprócz zwiedzenia obiektów Dachser, przewidziano także warsztaty związane z pracą w poszczególnych działach firmy i w magazynie (załadunek linii, droga przesyłki od zlecenia do dostarczenia, zastosowanie kontenerów wymiennych w logistyce) oraz innymi ciekawymi tematami w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw.

- W Dachser bardzo dbamy o rozwój nowych kadr logistycznych, ponieważ w rękach tych młodych ludzi leży przyszłość branży TSL. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję zaprosić studentów do naszej firmy oraz w praktyce pokazać, co dzieje się na poszczególnych etapach łańcucha dostaw. Dzięki temu uczestnicy będą mogli nie tylko posłuchać o procesach logistycznych podczas wykładów na uczelni, ale również przekonać się, jak wygląda to w rzeczywistości - mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.

Operator od wielu lat aktywnie angażuje się w działania związane z kształceniem przyszłych logistyków, towarzysząc im podczas pierwszych kroków w branży. W Polsce Dachser prowadzi autorski program stażowy dla absolwentów szkół średnich oraz staże w ramach studiów dualnych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, pozwalające łączyć naukę akademicką z pracą w Dachser. Firma jest też partnerem innych uczelni - wspiera liczne koła naukowe oraz pomaga rozwijać kierunki logistyczne.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 01 kwiecień 2019 09:27
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe