Zaloguj się

Prologis buduje drugi obiekt typu build-to-suit dla CERVA GROUP w Prologis Park Prague-Airport

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Prologis realizuje obiekt typu build-to-suit o powierzchni 9 817 m kw. w Prologis Park Prague-Airport. Budynek powstaje dla CERVA GROUP, czeskiego producenta środków ochrony indywidualnej i odzieży roboczej.

Nowa umowa to ekspansja klienta względem istniejącego budynku 2A, którego łączna powierzchnia wynosi 32 032 m kw. Budynek 2B będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Pod koniec drugiego kwartału, kiedy magazyn zostanie oddany do użytku, CERVA GROUP będzie wynajmować w parku łącznie 41 849 m kw. powierzchni. Nowo powstający magazyn to ostatnia inwestycja w Prologis Park Prague-Airport - parku logistycznym składającym się zarówno z obiektów typu build-to-suit, jak i budynków spekulacyjnych. Na jego terenie znajduje się pięć budynków o łącznej powierzchni prawie 136 000 m kw., z czego wynajęte jest 92 procent.

- Minęło nieco ponad pięć lat, odkąd zaczęliśmy realizować inwestycje w Prologis Park Prague-Airport. Dzięki znakomitej lokalizacji i najwyższej jakości budynków, a także dedykowanemu zespołowi Prologis, park od zawsze cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Możliwości rozbudowy jednego z najbardziej wydajnych parków z naszego czeskiego portfolio szybko się kurczą. Cieszymy się, że nasz obecny klient, CERVA GROUP, skorzystał z tej wyjątkowej okazji - powiedział Martin Balaz, vice president, country manager Prologis na Czechy i Słowację.

- Wynajęcie wysokiej jakości magazynu w tak doskonałej lokalizacji logistycznej, w jakiej położony jest Prologis Park Prague-Airport, staje się coraz trudniejszym zadaniem. Dzięki współpracy z Prologis, naszym wieloletnim partnerem, mogliśmy zrealizować nasze założenia w zakresie rozwoju, znajdując dodatkową powierzchnię w jednym z najbardziej pożądanych parków logistycznych w regionie - powiedział Tomáš Míka, logistic director, CERVA GROUP a.s.

Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie pięciu minut jazdy od portu lotniczego w Pradze. Jego lokalizacja zapewnia doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków handlowych dzięki obwodnicy D0, która łączy się z autostradami D5 i D1. Sieć komunikacji publicznej, w tym przystanek autobusowy, znajdujący się na terenie samego parku, zapewnia dobre połączenia z Kladnem i Pragą oraz ze stacją kolejową.
Z portfolio ponad 1,1 miliona m kw. powierzchni logistycznej i przemysłowej Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 grudnia 2018 r.).

Ostatnio zmieniany w wtorek, 23 kwiecień 2019 14:00
Zaloguj się by skomentować