Zaloguj się

Polski DHL Express z najbezpieczniejszymi obiektami - kolejna jednostka otrzymuje certyfikat TAPA

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Międzynarodowe centrum logistyczne DHL Express we Wrocławiu otrzymało certyfikat najwyższego stopnia bezpieczeństwa TAPA A.

DHL Express certyfikuje swoje obiekty operacyjne wobec wymagań TAPA Facility Security Requirements (FSR) od ponad roku. To już ósmy międzynarodowy obiekt DHL Express w Polsce, który otrzymał najwyższy stopień zabezpieczeń. Wcześniej uzyskały go centra logistyczne w: Toruniu, Lublinie, Rzeszowie, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Tym samym DHL Express umocnił pozycję lidera pod względem certyfikowanych przez TAPA obiektów w Polsce, potwierdzając najwyższy poziom bezpieczeństwa wewnątrz sieci.

- Pod koniec marca przystąpiliśmy z wrocławskim obiektem do audytu TAPA FSR. To już kolejna jednostka, którą poddaliśmy certyfikacji bezpieczeństwa - mówi Piotr Kozak, Country Security Manager w DHL Express. - Wzorowe przygotowanie obiektu zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i procesowym zaowocowało otrzymaniem kolejnego certyfikatu TAPA na najwyższym poziomie A.

TAPA to norma opracowana przez niezależnych specjalistów z zakresu bezpieczeństwa, która określa standardy zabezpieczeń i najlepsze praktyki branżowe dla obiektów, w których przechowywane i procesowane są towary o wysokiej wartości. Aby uzyskać certyfikację, należy spełnić szereg precyzyjnie określonych wytycznych. Odnoszą się one zarówno do kwestii infrastrukturalnych i rozwiązań technicznych w danym obiekcie, jak i procedur oraz praktyk funkcjonowania budynku. DHL Express dostosowuje swoje obiekty do wymogów TAPA, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo znajdującym się na terenie obiektu przesyłkom, a także pracownikom firmy.

Ostatnio zmieniany w środa, 24 kwiecień 2019 10:36
Zaloguj się by skomentować