Zaloguj się

Popyt na powierzchnię logistyczną w Pradze przewyższa podaż - Prologis Park Prague-Uzice w pełni wynajęty

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Prologis podpisała kolejne umowy z ROSSMANN, swoim dotychczasowym klientem, w cieszącym się ogromnym zainteresowaniem regionie czeskiej Pragi. Niemiecka sieć drogerii posiadająca ponad 135 sklepów w Czechach i niemal 4 000 sklepów w sześciu innych państwach Europy, przedłużyła umowę najmu 15 000 m kw. powierzchni logistycznej i podpisała nową umowę najmu kolejnych 5 000 m kw. w Prologis Park Prague-Uzice.

Po zawarciu tej transakcji Prologis Park Prague-Uzice będzie w pełni wynajęty.

- Przedłużenie umowy i ekspansja ROSSMANN w czeskim parku Prologis to potwierdzenie wysokiej jakości oferowanej przez nas powierzchni logistycznej, która idzie w parze z najwyższym poziomem obsługi klienta. Cieszymy się, że mogliśmy zaproponować naszemu wieloletniemu klientowi elastyczne rozwiązania, które spełniły jego potrzeby - powiedziała Katerina Brezinova, leasing manager Prologis na Czechy.

- Lokalizacja, dostępność i efektywność kosztowa oraz zrównoważone rozwiązania to dla ROSSMANN najważniejsze wymogi logistyczne. W ciągu ostatnich dziesięciu lat utwierdziliśmy się w tym, że Prologis Park Prague-Uzice jest dla nas idealnym miejscem na prowadzenie działalności - powiedział Tomáš Pimpara, Warehouse Manager ROSSMANN.

Zlokalizowany tuż przy autostradzie D8, zaledwie 9 km na północ od stolicy Czech, Prologis Park Prague-Uzice składa się obecnie z trzech nowoczesnych budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 126 000 m kw., z możliwością rozbudowy o kolejne 43 000 m kw. Doskonały dostęp parku do autostrady D8 - jednej z głównych tras transportowych biegnących od Pragi, przez granicę niemiecką, do międzynarodowego portu w Hamburgu, a także szybki dostęp do lotniska Praga Vodochody sprawiają, że stanowi on idealne centrum dystrybucji dla krajowych i międzynarodowych dostawców usług logistycznych.
Z portfolio ponad 1,2 mln m kw. powierzchni logistycznej i przemysłowej Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Czechach (stan na 31 marca 2019 r.).

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 kwiecień 2019 10:35
Zaloguj się by skomentować