Zaloguj się

Panattoni Europe buduje 73 000 m kw. powierzchni w Tychach

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, po raz kolejny wykorzystuje potencjał regionu śląskiego. Tym razem deweloper wystartował z budową Panattoni Park Silesia South, położonego w Bieruniu, 7 km od centrum Tychów. Inwestycja osiągnie powierzchnię 73 000 m kw., a jego pierwszym najemcą jest firma Havi Logistics, która zajmie 13 000 m kw. Realizowane 35 000 m kw. w ramach pierwszego etapu inwestycji, będzie dostępne już w październiku br. W transakcji najmu pośredniczyła agencja nieruchomości JLL.

Pierwszym najemcą Panattoni Park Silesia South została firma Havi Logistics - globalny dostawca usług logistycznych, działający w branży FMCG. Firma zajmie 13 tys. m kw., a powierzchnia ta zostanie dostosowana do jej indywidualnych potrzeb. W ramach strefy magazynowej (ponad 12 000 m kw.) wydzielone zostaną chłodnia i przedsionek chłodniczy o powierzchni ponad 2200 m kw., a także w części zautomatyzowana mroźnia o podobnym metrażu. Na potrzeby prowadzonych w niej procesów, połowa pomieszczenia zostanie podwyższona do 11,5 m. Część socjalno-biurowa zajmie około 800 m kw. Firma Havi związała się z Panattoni Europe 10-letnią umową najmu.
Realizacja Panattoni Park Silesia South o planowanej powierzchni 73 000 m kw. ruszy w maju. Pierwszy etap obejmie budowę 35 000 m kw. i zakończy się w październiku 2019 r. Obiekt powstanie w Bieruniu, 7 km od centrum Tychów, które mogą pochwalić się wysokimi pozycjami w rankingu "Polskich Miast Przyszłości na lata 2019/2020". Klasyfikacja przeprowadzona została przez analityków portalu fDi, należącego do brytyjskiego dziennika. Spośród miast o średniej wielkości, Tychy zajęły drugą lokatę w kategorii "potencjał ekonomiczny" oraz trzecie miejsca w kategoriach "komunikacja" i "klasyfikacja całościowa". Ten ogromny potencjał miasta dostrzegła również firma Panattoni Europe, która poszerza zasięg swojej działalności na Śląsku. Województwo Śląskie jest niezwykle ważne dla gospodarki całej Polski - generuje aż 12,4 proc. PKB.

- Lokalizacja parku pod Tychami nie jest przypadkowa. Miasto stale się rozwija i staje się coraz ważniejszym punktem na gospodarczej mapie Śląska oraz całej Polski, a wysokie miejsca w rankingu "Miast Przyszłości" przeprowadzonym przez brytyjski The Financial Times tylko to potwierdzają. Budując park logistyczny w Bieruniu możemy wziąć udział w błyskawicznym rozwoju regionu, a dzięki połączeniu autobusowemu z Tychów oraz 275 miejscom parkingowym lokalizacja zyskuje w oczach potencjalnych pracowników - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe.

Panattoni Park Silesia South to budynek magazynowy klasy A o planowanej powierzchni 73 000 m kw. Inwestycja odpowiada potrzebom klientom z różnych branż i sprawdzi się zarówno w procesach magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Możliwość dostosowania się do najemcy może przyciągnąć m.in. przedstawicieli branży motoryzacyjnej, szeroko rozwiniętej w regionie Tychów. Specyfika parku pozwala również na elastyczne kształtowanie modułów biurowych i magazynowych. Obiekt wyposażony jest w wygodne place manewrowe, bramy "zero" oraz oświetlenie LED. Spełnia także kryteria jakości potwierdzone certyfikatem BREEAM. Samo położenie Panattoni Park Silesia South to doskonała szansa na przyciągnięcie firm o statusie międzynarodowym. Inwestycja znajduje się blisko trzech granic: niemieckiej, czeskiej i słowackiej oraz trzech lotnisk: w Krakowie, Katowicach i Ostrawie, do których dojazd zajmuje od 20 do 60 minut. Park położony jest zaledwie 5 km od autostrady A1, łączącej południową i północną granicę Polski, oraz 2 km od drogi DK44, prowadzącej do Krakowa, co zapewnia sprawny transport samochodowy w obrębie regionu śląskiego, całego kraju oraz południowej Europy.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 30 kwiecień 2019 10:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe