Zaloguj się

Raben otworzył oddział w Schüttorf

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

10 kwietnia 2019 r. Grupa Raben świętowała oficjalne uruchomienie swojego 33. oddziału w Schüttorf, który uzupełnił niezależną sieć transportową firmy w Niemczech. Podczas uroczystego otwarcia Raben Germany zaprezentowała swoim klientom i zaproszonym gościom nowoczesny obiekt spedycyjny w dzielnicy Grafschaft Bentheim. Oddział w Schüttorf został przejęty przez Grupę Raben we wrześniu 2018 roku od TGL TransportLogistik.

Centrum logistyczne w Schüttorf ma powierzchnię przeładunkową 4500 m kw. i jest wyposażona w 53 rampy załadunkowe dla towarów przychodzących i wychodzących. Oddział jest usytuowany na strategicznym skrzyżowaniu autostrad A30 i A31. Taka lokalizacja zapewnia optymalne połączenie z obszarami ekonomicznymi Emsland, Osnabrücker i południowo-zachodnim Münsterland.

- Dzięki oddziałowi w południowo-zachodniej części Dolnej Saksonii udało nam się zintegrować nowoczesny obiekt przeładunkowy z naszą niezależną siecią ładunków drobnicowych, którą z powodzeniem uruchomiliśmy w styczniu 2018 roku - podsumował Ewald Raben, prezes Grupy Raben.

- Bezpośrednia bliskość węzłów autostradowych A30 i A31 oraz węzła Lotte/Osnabrück umożliwia naszym klientom szybkie dotarcie do celu. Z Schüttorf, całego regionu Münsterland oraz niemieckich regionów Osnabrück, Weser-Ems i holenderskiego regionu Twente, codziennie dostarczane są różnego rodzaju towary - wyjaśnia Andreas Mümken, kierownik oddziału, Raben Trans European Germany. - Dzięki naszej silnej obecności w Europie Wschodniej wysyłamy także transporty z lokalnego rynku do Polski i wielu innych krajów europejskich. W tym celu oferujemy kilka połączeń tygodniowo.

Uroczyste otwarcie nowego oddziału zgromadziło wielu znakomitych gości ze świata polityki, nauki i biznesu, w tym oczywiście liczną grupę klientów firmy Raben. Spotkanie uświetniły merytoryczne wykłady na temat innowacji, wyzwań w branży logistycznej oraz obecnej sytuacji rynkowej. Jak wiadomo transport do Wielkiej Brytanii rozpoczyna się również od Schüttorf, dlatego Brexit był jednym z tematów spotkania. Profesor dr Hermann Witte z Uniwersytetu w Osnabrück mówił o wyzwaniach i możliwościach dochodowego handlu z Wielką Brytanią.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 02 maj 2019 13:32
Zaloguj się by skomentować