Zaloguj się

Pilsner Urquell w Prologis Park Pilsen II

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

W marcu br. Prologis podpisał umowę najmu z Plzensky Prazdroj, który w 1842 roku stworzył recepturę piwa Pilsner typu lager, obecnie najpopularniejszego piwa na świecie. Nowy klient zajął 9 700 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Prologis Park Pilsen II.

Plzensky Prazdroj, największy czeski producent i eksporter piwa, chciał powiększyć powierzchnię magazynową dla produktów w swojej ofercie i szukał lokalizacji, która zapewniałaby mu szybki i łatwy dostęp do kluczowych rynków. Prologis Park Pilsen II, położony zaledwie 25 kilometrów od browaru Pilsner Urquell, dzięki swej lokalizacji przy autostradzie D5 łączącej Pragę z Bawarią, stanowił optymalne rozwiązanie dla rozszerzenia tej sieci dystrybucyjnej.
Park usytuowany jest w rejonie uznawanym za czeską bramę do Europy, dlatego cieszy się zainteresowaniem wśród klientów, którzy chcą korzystać z jego centralnej lokalizacji przy głównej trasie Wschód - Zachód, prowadzącej do Niemiec. Włączając tę transakcję, kupiony w ubiegłym  roku park logistyczny o łącznej powierzchni 42 000 m kw. jest już w 75 procentach wynajęty.

- Prologis współpracuje z najważniejszymi globalnymi i lokalnymi firmami. Daje to nam ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie budowy, technologii i zarządzania nieruchomościami, dzięki którym możemy wspierać tak wspaniałe marki jak Pilsner Urquell - powiedział Martin Baláž, vice president, country manager, Prologis na Czechy i Słowację.

Ostatnio zmieniany w środa, 15 maj 2019 09:08
Zaloguj się by skomentować