Zaloguj się

Raben zwiększa udziały we Włoszech

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Na mocy porozumienia w sprawie zacieśnienia współpracy pomiędzy Grupą Raben a firmą Sittam, w lipcu 2019 r. Grupa zwiększy swój udział w spółce Sittam Srl do 51%, stając się tym samym większościowym udziałowcem lidera włoskiego rynku międzynarodowego transportu drobnicowego. Zakup ma na celu wzmocnienie pozycji obu firm na rynku włoskim i europejskim.

Poszerzenie portfolio produktów i podwyższenie doskonałości operacyjnej ku wyższej satysfakcji klientów to strategiczne cele, którymi kierują się obie organizacje. Dlatego właśnie, w drugiej połowie kwietnia 2019 r., spółka Sittam i Grupa Raben osiągnęły porozumienie w sprawie zacieśnienia współpracy, czego wyrazem są zmiany w strukturze własności oraz zarządzania.
Wynikiem porozumienia jest decyzja, na mocy której w lipcu 2019 r. Grupa Raben zwiększy swój udział w spółce Sittam Srl do 51%, natomiast dotychczasowy większościowy właściciel Sittam, rodzina Bertola, pozostanie długoterminowym udziałowcem spółki, zachowując 49% udziałów. Dodatkowo, obaj właściciele postanowili wspólnie zwiększyć kapitał Sittam, aby dzięki silniejszej pozycji sprostać wyzwaniom współczesnego rynku.
Dodatkowo, pod koniec kwietnia 2019 r. kierownictwo Sittam Srl zostało wzmocnione przez Wojciecha Brzuskę, managera Grupy Raben z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży TSL. Objął on stanowisko CEO w firmie Sittam.

- Włochy to obecnie  partner nr 4 w światowej wymianie międzynarodowej, dlatego rozwój połączeń do i z tego rynku jest z punktu widzenia strategii Grupy niezwykle istotny. Trwająca właśnie transformacja, to kolejny krok na drodze integracji Raben z Sittam Italy. Po uruchomieniu połączeń drobnicowych Sittam z Europą Centralną i Holandią, a następnie siatki codziennych połączeń do/z Niemiec, przyszedł czas na następny kamień milowy - wyjaśnia Wojciech Brzuska, CEO Sittam.

Trwająca zmiana jest częścią międzynarodowej strategii Grupy Raben. Jej konsekwencją będzie wzrost zadowolenia klientów i silniejsza pozycja obu firm nie tylko na włoskim, ale przede wszystkim na europejskim i światowym rynku. Zakup jest potwierdzeniem zacieśniającej się współpracy łączącej obie firmy.
Sittam aktywnie współpracuje z wieloma wiodącymi firmami, w ramach różnych branż na włoskim rynku. Dla obecnych partnerów, przejęcie większościowych udziałów przez Grupę Raben nie oznacza drastycznych zmian. Spółka będzie kontynuować współpracę z dotychczasowymi podmiotami na dotychczasowych zasadach.
Grupa Raben przejęła 20% udziałów w Sittam w kwietniu 2017 roku. Siedziba spółki i jej centralny magazyn zlokalizowane są w Cornaredo, niedaleko Mediolanu. W ciągu ponad 50 lat działalności, spółka Sittam wypracowała mocną pozycję na międzynarodowym rynku transportu drobnicowego we Włoszech i za granicą, konsolidując swoją sieć w całej Europie, we Wspólnocie Niepodległych Państw oraz na Bliskim Wschodzie. Spółka oferuje również usługi transportu morskiego i powietrznego przy współpracy z ponad 90 partnerami, z którymi Sittam planuje kontynuować długofalową współpracę.

Ostatnio zmieniany w piątek, 17 maj 2019 10:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe