Zaloguj się

Wmurowano kamień węgielny pod budowę parku MLP Poznań West

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Dariusz Lipiński - wiceprezes zarządu ds. operacyjnych z firmie InPost, Radosław T.Krochta - prezes i dyrektor generalny MLP Group, Dariusz Lipiński - wiceprezes zarządu ds. operacyjnych z firmie InPost. Dariusz Lipiński - wiceprezes zarządu ds. operacyjnych z firmie InPost, Radosław T.Krochta - prezes i dyrektor generalny MLP Group, Dariusz Lipiński - wiceprezes zarządu ds. operacyjnych z firmie InPost.

83.000 m kw. to docelowa powierzchnia nowo utworzonego w Wielkopolsce centrum logistycznego MLP Poznań West. Wmurowanie kamienia pod budowę parku odbyło się w miniony piątek w Dąbrówce pod Poznaniem na terenie budowy. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma W.P.I.P.

Budowa centrum logistycznego MLP Poznań West nabiera tempa. W miniony piątek nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego. Docelowa powierzchnia obiektów magazynowych na terenie parku wyniesie 83 tys. m kw. Obecnie powstaje pierwszy obiekt przeznaczony dla firmy InPost. Przekazanie go do użytkowania planowane jest w trzecim kwartale br. Operator logistyczny wynajął 8,5 tys. m kw. powierzchni wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt z zakresu technologii logistycznych. W obiekcie będzie mieścić się m.in. magazyn typu cross-dock, umożliwiając sprawny przeładunek i kompletowanie przesyłek oraz nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych. Firmę MLP Group, będącej właścicielem parku Poznań West, reprezentował prezes zarządu i dyrektor generalny Radosław T. Krochta, a firmę InPost - Dariusz Lipiński, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych. Z ramienia firmy W.P.I.P., pełniącej funkcję generalnego wykonawcy, uroczystość zaszczycił wiceprezes zarządu Janusz Signetzki. Z kolei lokalny samorząd  reprezentował wicestarosta poznański Tomasz Łubiński oraz wójt gminy Dopiewo Adrian Napierała.

- Naszym strategicznym celem jest rozwijanie parków logistycznych w najbardziej popularnych regionach magazynowych. Szczególną wagę przykładamy za każdym razem do ścisłej współpracy z najemcami już od momentu projektowania obiektów. W efekcie powstające nowoczesne powierzchnie spełniają indywidualne wymagania klientów i są dopasowane do prowadzonej przez nich działalności. Takie podejście jest doceniane na rynku i pozwala nam na dynamiczny wzrost skali działania. MLP Poznań West to nasza kolejna inwestycja w Wielkopolsce. Bardzo jestem zadowolony  ze współpracy z firmą InPost. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powitać kolejnych najemców w naszym parku w Dąbrówce - powiedział podczas uroczystości Radosław T.Krochta, prezes i dyrektor generalny MLP Group. 

- Otworzenie nowej lokalizacji na rynku poznańskim pozwoli firmie InPost na dalszą ekspansję oraz umocnienie pozycji rynkowej. Dynamicznie rozwijamy sieć Paczkomatów oraz usług kurierskich. Nowy magazyn i sortownia zapewnią sprawną obsługę naszych klientów w Poznaniu i okolicach. Lokalizacja i czas potrzebny na realizację tej inwestycji były kluczowe przy podejmowaniu decyzji o wyborze oferenta - podsumował Dariusz Lipiński, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w firmie InPost.

- Przed nami budowa nowoczesnego magazynu o powierzchni 7.500 m kw. i wysokości 12 m, z dwunastoma dokami przeładunkowymi z dwukondygnacyjnym, tysiącmetrowym budynkiem biurowym oraz ponad 20.000 m kw. dróg wewnętrznych, parkingów i placów manewrowych. Inwestycję planujemy zrealizować w cztery miesiące i zapewniam, że dotrzymamy tego terminu. Mamy bardzo duże doświadczenie w zakresie budowy obiektów magazynowych - zaznaczył Janusz Signetzki, wiceprezes zarządu firmy W.P.I.P.

Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański oraz Adrian Napierała, wójt gminy Dopiewo zaakcentowali, że gmina Dopiewo, zmienia swój charakter i przyciąga wielu inwestorów. Jednocześnie władze gminy przykładają znaczną uwagę do zasad zrównoważonego rozwoju. Rozwój gospodarczy idzie w parze z zachowaniem walorów przyrodniczych środowiska naturalnego. Podkreślono, że Dopiewo zajmuje drugie w Polsce pod względem przyrostu liczby mieszkańców według prognoz sporządzonych do 2030 roku.
Park MLP Poznań West zlokalizowany jest w pobliżu Poznania, od zachodniej strony miasta. Centrum logistyczne jest bardzo dobrze skomunikowane z Poznaniem i całym krajem. Tuż przy parku przebiega droga ekspresowa S11 (węzeł Dąbrówka), a do autostrady A2 jest tylko 3,5 kilometra. W pobliżu znajduje się również otwarta we wrześniu 2017 r. roku trasa S5 łącząca Poznań z Wrocławiem. Jednocześnie MLP Poznań West znajduje się w bardzo bliskiej odległości od podpoznańskiego lotniska Ławica. Doskonała lokalizacja MLP Poznań West jest atrakcyjna dla różnych aktywności biznesowych.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 30 maj 2019 10:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe