Zaloguj się

Bankopaczkomaty InPost już dostępne

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Operator logistyczny InPost wraz z siecią bankomatów i wpłatomatów w Polsce - Planet Cash, przy współpracy z największym producentem bankomatów - amerykańską korporacją NCR, uruchamia pierwsze na świecie urządzenia pod nazwą BankoPaczkomat. Nowe maszyny będą oferować wszystkie funkcjonalności bankomatu Planet Cash i Paczkomatu® InPost.

- Rozszerzanie funkcjonalności Paczkomatów® InPost jest jedną z dróg rozwoju, którą realizujemy w tym roku. Nadal rozbudowujemy naszą sieć o nowe lokalizacje, dzięki czemu staje się ona najwygodniejszą dla Polaków opcją nadania i odbioru przesyłki. Możliwość wypłaty gotówki, sprawdzenie salda rachunku czy zmiana PINu karty - to dla naszych klientów kolejne usługi, jakie mogą oferować Paczkomaty®. Będziemy rozbudowywać paletę możliwości - zwłaszcza, że w Paczkomatach® można płacić kartą, blikiem lub przelewem online. Coraz więcej usług finansowych, bankowych czy sprzedażowych będzie automatyzowanych, a nasze maszyny są idealną platformą do ich realizacji - podkreślił Rafał Brzoska, prezes InPost.

- Sieć Planet Cash to ponad 3800 urządzeń w całej Polsce. W naszej sieci, poza usługami wpłaty i wypłaty gotówki, oferujemy również szereg wartości dodanych (takich jak wpłata i wypłat BLIK, DCC czy obsługa transakcji zbliżeniowych), aby nasi klienci mogli mieć jak najlepszy dostęp do swojej gotówki. Cały czas pracujemy nad rozwojem kolejnych usług dostępnych w naszych urządzeniach. Współpraca z Inpost jest więc dla nas doskonałą okazją, aby poszerzyć wachlarz usług oraz zwiększyć zadowolenie klienta - mówi Piotr Kawczyński, dyrektor Departamentu Rozwoju i Zarządzania siecią bankomatów w IT Card.

- BankoPaczkomat InPost jest dla nas idealnym przykładem innowacyjnego projektu, który z etapu idei i wizji przekształcił się w realne rozwiązanie biznesowe. Nie byłoby to możliwe bez wielu niesamowitych osób z naszych trzech organizacji, które uwierzyły w ten projekt i przez wiele miesięcy z zaangażowaniem wspólnie nad nim pracowały. Stworzenie BankoPaczkomatu i zaoferowanie klientom InPost oraz Planet Cash szerszego spektrum usług na jednym urządzeniu wpisuje się doskonale w globalną strategię NCR - Digital First & Customer First, w której innowacyjne rozwiązania cyfrowe wspierające doświadczenie klienta są najważniejsze. Jesteśmy dumni z faktu, że razem z firmą InPost i IT Card możemy być częścią tego wyjątkowego projektu. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój sieci BankoPaczkomatów - dodał Michał Mierzejewski, NCR Sales Director - Global Accounts CEE.

Paczkomaty® InPost są też najczęściej oferowaną formą dostawy zakupów w sklepach internetowych według raportu serwisu Furgonetka.pl. Aż 74% dużych sklepów oraz 44% małych i średnich oferuje dostawę do Paczkomatów® InPost. Średni koszt dostawy za ich pośrednictwem to 10 zł w mniejszych i 9 zł w dużych sklepach internetowych.

- Polska jest pionierem, jeśli chodzi o automatyzację dostaw przesyłek. Polacy szybko akceptują nowoczesne rozwiązania, a w sektorze e-commerce wymagane są usługi elastyczne i łatwo dostępne w trybie 24 h. Paczkomaty® InPost to zaawansowane maszyny, posiadające w pełni funkcjonalny i interaktywny panel sterowania. Można w nich zaprogramować praktycznie każdą usługę. Opcje bankomatowe są naturalną drogą rozwoju - podkreślił Nick Rose, dyrektor zarządzający Advent International.

W tym roku InPost udostępnił nową aplikację mobilną na telefony pracujące pod kontrolą systemów iOS i Android. W ramach aplikacji użytkownicy mogą skorzystać bezpłatnie z usług, które obejmują m.in. statusy i śledzenie drogi przesyłek, dodatkowe powiadomienia, możliwość odbioru czy zapłaty za pobraniem.
Ponadto InPost w ramach współpracy z ZEBRA Technologies wyposażył 3800 pracowników terenowych w komputery mobilne z ekranem dotykowym Zebra TC56. Modele, działające pod kontrolą systemu Android, umożliwiają szybsze i bardziej precyzyjne wykonywanie zadań związanych z obsługą paczek. Dzięki temu wydajność dostaw InPost wzrosła nawet o 10%.
InPost wprowadza także elektryczne samochody dostawcze. Pierwsze dostawy do Paczkomatów® InPost w oparciu o ekologiczną flotę rozpoczęły się już w Krakowie. Do 2020 roku 30% floty będą stanowić samochody elektryczne. Firma, na mocy porozumienia o współpracy, rozpoczęła również instalację Paczkomatów® InPost przy sklepach Dino i Lidl w całej Polsce oraz w Centrach Handlowych Auchan.

Ostatnio zmieniany w piątek, 31 maj 2019 14:30
Zaloguj się by skomentować