Zaloguj się

Drzwi pod kontrolą systemu Astro WMS

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Po wielomiesięcznym procesie analizy rynku WMS, lider rynku drzwi w Polsce - Porta KMI Poland - zdecydował się powierzyć sterowanie nowym centrum dystrybucyjnym w Nidzicy oprogramowaniu dostarczonemu przez Consafe Logistics. Poza flagowym Astro WMS firma wdroży Astro WCS do sterowania automatyką magazynową. Uruchomienie nowego DC wraz z automatyką i najnowocześniejszymi rozwiązaniami IT ma pomóc w zwiększaniu przewagi konkurencyjnej firmy oraz przygotować na obsługę rosnących wolumenów.

Budowa centrum logistycznego w Nidzicy jest na ostatnim etapie i już teraz dobrze je widać z trasy ekspresowej S7. Zakończony jest montaż regałów, a w ostatnim tygodniu austriacki dostawca automatyki Siba rozpoczął montaż układnic i przenośników. Docelowo w centrum logistycznym Porta pracować będzie 7 układnic do obsługi pojedynczych skrzydeł drzwiowych i ościeżnic oraz zestaw przenośników, wózków transferowych i manipulatorów obsługujących proces kompletacji.

- Inwestycja w Nidzicy to nie tylko największe wyzwanie w mojej karierze zawodowej, ale również ogromne wyzwanie dla całej organizacji. Stąd wybór partnerów, z którymi będziemy ją wspólnie realizować był dla nas kluczowy. Biorąc pod uwagę planowane przepływy i nasze oczekiwania odnośnie wydajności centrum, mieliśmy świadomość, że poza samą automatyką i kompetencjami pracowników ogromną rolę odegra WMS, który stanie się niejako "mózgiem" tego organizmu. Przy wyborze WMS-a naszym kluczowym kryterium była współpraca na najwyższym poziomie oraz doświadczenie dostawcy w zarządzaniu automatyką na wszystkich poziomach - mówi Krzysztof Ziemann, szef logistyki odpowiedzialny za całość inwestycji. - Przez ponad rok rozmów, wizyt referencyjnych i analiz to właśnie Consafe Logistics najlepiej udowodnił bardzo wysokie kompetencje zarówno w magazynowaniu, jak i - co najistotniejsze - w sterowaniu automatyką.

- Obsługa 4000 sztuk skrzydeł drzwiowych i ponad 4000 ościeżnic na dobę plus w zasadzie nieskończona liczba indeksów (MTO) wymaga perfekcyjnego zaplanowania procesów i musi oprzeć się o solidny i stabilny trzon systemowy. Tym bardziej jesteśmy dumni, że Porta Drzwi właśnie nas obdarzyła zaufaniem i zaprosiła do wspólnego projektu - mówi Grzegorz Prorok, dyrektor sprzedaży w Consafe Logistics.

W ramach inwestycji Porta Drzwi firma Consafe Logistics, poza flagowym Astro WMS, wykorzysta swoje autorskie i rozwijane od lat rozwiązanie Astro WCS (Warehouse Control System).

- Wdrożenie sprawdzonego zestawu w postaci Astro WMS i Astro WCS pozwoli firmie Porta na pełną kontrolę i elastyczność w sterowaniu automatyką magazynową. Ponadto uniezależni klienta od dostawcy automatyki, pozwalając - w miarę rosnących potrzeb - swobodnie dokładać kolejne elementy pochodzące od różnych producentów - dodaje Krzysztof Kalisz, Senior Business Consultant w Consafe Logistics.

Poza częścią automatyczną, w ramach jednego systemu Astro WMS, będą obsługiwane wszystkie procesy realizowane manualnie przez pracowników i wózki w niższej części centrum dystrybucyjnego. Uruchomienie produkcyjne zaplanowano na początek 2020 roku.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 03 czerwiec 2019 14:36
Zaloguj się by skomentować