Zaloguj się

Duet DAF i Contargo - ważny krok w kierunku elektromobilności

Holenderski producent samochodów ciężarowych DAF i niemiecki operator transportu intermodalnego Contargo zostały uhonorowane nagrodą "Green Truck Logistics Solution". Elektryczny ciągnik siodłowy DAF CF Electric jest testowany od maja w transporcie bliskim na terenie terminala intermodalnego w Duisburgu (DIT) w procesie obsługi dostaw i odwozu kontenerów, znajdujących się w różnych miejscach tego obiektu.

Potencjał wykorzystania nowego modelu jest duży. Contargo obsługuje przewozy kontenerowe pomiędzy niemieckim portem morskim i lokalizacjami logistycznymi w Europie. Posiada własne terminale, huby i połączenia żeglugowe. Wielkość rocznych przeładunków wynosi 2 mln TEU.
Dopuszczalna masa całkowita (DMC) zestawu wynosi 37 t (sam ciągnik waży około 10 t). Centralnym elementem ciągnika siodłowego jest jednostka napędowa - w pełni elektryczny silnik elektryczny o mocy 210 kW. W rozwiązaniu wykorzystano bezemisyjną technologię E-Power VDL. W zależności od ciężaru przewożonego towaru, zasięg pojazdu może osiągnąć 100 km, co stwarza możliwość jego wykorzystania na terenach miejskich. Źródłem energii jest zestaw baterii litowo-jonowych o pojemności 70 kwh. Przyglądając się parametrom technicznym pojazdu, warto zaznaczyć, że cykl ładowania (pełne ładowanie) baterii wynosi 1,5 h.
Pojazdy DAF CF Electric będą nadal użytkowane przez port we współpracy z operatorem logistycznym, firmą Rhenus Trucking.

Ostatnio zmieniany w środa, 19 czerwiec 2019 11:03
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe