Zaloguj się

Mobile Industrial Robots uruchamia MiR Finance - program leasingowy "Robot as a Service"

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Mobile Industrial Robots, działająca na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), uruchomiła nowy program leasingowy. "Robot as a Service" (RaaS) pozwala wszystkim firmom - od małych start-upów po międzynarodowe przedsiębiorstwa - wykorzystywać roboty mobilne przy niższych początkowych kosztach inwestycji oraz niskich kosztach miesięcznych. Program obniża bariery finansowe w zakresie inwestycji w autonomiczne roboty mobilne i pozwala klientom na uzyskanie niemalże natychmiastowego zwrotu z inwestycji (ROI).

- Sprzedaż naszych robotów mobilnych rośnie, jednak wiele firm nadal woli leasingować maszyny logistyczne zamiast bezpośrednio inwestować kapitał - mówi Thomas Visti, CEO, MiR. - Leasingowanie robotów staje się kosztem operacyjnym. To umożliwia klientom szybkie uzyskanie korzyści z robotów AMR, które automatyzują monotonne, powtarzalne i często ryzykowne zadania transportu materiałów.

W ramach programu MiR Finance klienci mogą leasingować "pełny pakiet" obejmujący: roboty, integrację i moduły nastawne. Koszty miesięczne zależą od rodzaju robota oraz okresu leasingowania. Prosta kalkulacja pokazuje, że robot MiR100, pracujący 160 godzin w jednej zmianie, to koszt 3,58 EUR za godzinę lub 575 EUR za miesiąc. MiR Finance staje się zatem atrakcyjnym sposobem inwestowania w roboty mobilne i optymalizowania logistyki wewnętrznej.

Elastyczne warunki obejmujące serwis
W celu umożliwienia klientom korzystanie z programu leasingowego, sieć dystrybutorów MiR będzie pracowała z firmą zewnętrzną. Warunki leasingu są elastyczne - popularnym wyborem jest 48 miesięcy. Dystrybutorzy MiR będą nadal odpowiedzialni za wsparcie w pierwszym etapie, serwis oraz utrzymanie. W ten sposób klienci MiR nie odczują zmian - będą natomiast mieli jeszcze jedną opcję w zakresie sposobu płatności. Standardowe warunki dla klientów MiR korzystających z międzynarodowego zasięgu firmy oraz lokalnego wsparcia pozostają bez zmian.

Rosnący rynek RaaS
ABI Research, firma konsultingowa oferująca doradztwo strategiczne w zakresie najbardziej przełomowych technologii, w ubiegłym roku oszacowała, że zainstalowana baza RaaS wzrośnie z 4442 jednostek w 2016 roku do 1,3 miliona w 2026. Przewidywane roczne przychody dostawców z programu RaaS wzrosną z 217 milionów USD w 2016 do niemalże 34 miliardów USD w 2026.

- Robot as a Service (RaaS), model dostarczania autonomicznych robotów mobilnych, pomaga przybliżyć automatyzację w formie robotyzacji nowym rynkom, dla których inwestycja w tę technologię nie była dotychczas osiągalna - mówi John Santagate, Research Director for Commercial Service Robotics w IDC. - Ten model pozwala kupującym obniżyć ryzyko wdrożenia robotyki. Sprzedawcy przechodzą ze sprzedaży robotów do sprzedaży zastosowania i wyników. Według nas jest to kluczowy element w obecnym i przyszłym wzroście rynku. Przybliża on robotyzację firmom i rynkom, które w przeciwnym razie nie mogłyby dokonać takiej inwestycji.

Ostatnio zmieniany w piątek, 21 czerwiec 2019 10:55
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe