Zaloguj się

Estafeta zostaje partnerem GLS w Meksyku

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa GLS zwiększyła swoje wpływy w Ameryce Północnej dzięki nowemu partnerowi. Od czerwca 2019 r. Estafeta Mexicana, S.A. DE C.V. (Estafeta) będzie doręczać paczki GLS w Meksyku, a w kolejnym etapie także przekazywać przesyłki sieci GLS na rynek europejski, kanadyjski i amerykański.

Estafeta jest drugim co do wielkości dostawcą usług logistycznych, kurierskich i paczkowych w Meksyku i obejmuje rozbudowaną siecią i ponad 6,5 tys. pracownikami piąty co do wielkości kraj w obu Amerykach. Infrastruktura firmy składa się z 3 sortowni i 57 centrów operacyjnych. Do transportu wykorzystywanych jest 6 samolotów i 3600 pojazdów.

- Dzięki współpracy z firmą Estafeta nasi klienci w Europie i Ameryce Północnej skorzystają z nowoczesnej i wydajnej sieci w Meksyku, uzupełniając tym samym naszą dotychczasową działalność w USA i Kanadzie - mówi Saadi Al-Soudani, Managing Director International w GLS. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego partnerstwa, ponieważ z Ameryką Północną i Europą połączymy największe światowe regiony handlowe.

- Z zadowoleniem przyjmujemy współpracę z GLS, ponieważ jesteśmy pewni, że współpracując będziemy w stanie zapewnić naszym klientom jeszcze bardziej konkurencyjne rozwiązania na rynku europejskim - twierdzi Ingo Babrikowski, dyrektor generalny w Estafeta, który widzi korzyści dla meksykańskich nadawców w nowym partnerstwie.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 24 czerwiec 2019 12:51
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe