Zaloguj się

Start ponad 62 500 m kw. Panattoni Park Toruń II

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, inwestuje w kujawsko-pomorskim. Już w lipcu ruszy budowa Panattoni Park Toruń II o powierzchni ponad 62 500 m kw. Toruńskie centrum dystrybucyjne zostanie oddane do użytku już w I kwartale 2020 r.

Panattoni Europe zwiększa zasięg w kujawsko-pomorskim, startując z budową Panattoni Park Toruń II. Nowoczesne centrum dystrybucyjne o powierzchni ponad 62 500 m kw. zlokalizowane będzie zaledwie 10 km od centrum miasta, tuż przy węźle drogowym Lubicz, łączącym A1 z DK 10. Dzięki temu Panattoni Park Toruń II stanie się niezwykle ważnym punktem logistycznym Kujaw i Pomorza. Budowa parku wystartuje już w lipcu br., zaś jej finalizacja planowana jest na IV kwartał tego roku.
Panattoni Park Toruń II to już kolejna inwestycja dewelopera w regionie kujawsko-pomorskim - dotychczas firma zrealizowała m.in. własny park Panattoni Park Toruń I, dwa obiekty BTS (dla sieci Carrefour i Kaufland), a także własny kompleks Panattoni Park Bydgoszcz o powierzchni 49 500 m kw.

- Toruń to kolejny mało doceniany przez branżę magazynową rynek, a samo miasto położone jest u zbiegu autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S10, liczy około 200 tys. mieszkańców z czego ponad 130 tys. znajduje się w wieku produkcyjnym. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać zarówno nasze doświadczenie w regionie, jak i jego atuty - komentuje Dorota Jagodzińska, Managind Director Panattoni Europe.

Toruń należy do grupy najszybciej rozwijających się miast w Polsce - w ostatnim rankingu redakcji Forbsa "Miasta Przyjazne dla Biznesu", Toruń zajął czwarte miejsce w kategorii miast od 150 do 299 tys., a w klasyfikacji "Polskich Miast Przyszłości na lata 2019/2020" zmieścił się w pierwszej piątce średniej wielkości miast w kategorii "kapitał ludzki i styl życia".

Panattoni Park Toruń II składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A o łącznym metrażu 62 560 m kw. Moduły mogą być dowolnie kształtowane, dzięki czemu powierzchnia parku z łatwością może być dostosowana do potrzeb najemców reprezentujących różne branże, w tym sektor produkcyjny. Inwestycja położona jest bezpośrednio przy drodze krajowej nr 80, zaledwie 2 km od węzła Lubicz, który łączy się z autostradą A1 i drogą ekspresową S10 w kierunku Warszawy. Z parku do centrum Torunia jest zaledwie 10 km, do Bydgoszczy 53 km, a do Gdańska 161 km.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 27 czerwiec 2019 14:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe