Zaloguj się

DHL Supply Chain przedłużył umowę najmu w parku Logicor Mysłowice

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

DHL Supply Chain, globalny lider w branży logistycznej, przedłużył umowę najmu na około 13 000 m kw. powierzchni magazynowej w budynku nr 1 w parku logistycznym Logicor Mysłowice. DHL wykorzystuje tę przestrzeń do świadczenia usług dla jednego ze swoich klientów - międzynarodowej firmy farmaceutycznej.

Zajmowana powierzchnia magazynowa jest dostosowana do szczególnych potrzeb klienta: stworzone zostały wydzielone obszary z kontrolą temperatury, w tym chłodnia i magazyn do składowania towarów niebezpiecznych.
DHL Supply Chain to jeden z wiodących na świecie dostawców logistyki kontraktowej. Dostosowane i zintegrowane rozwiązania logistyczne firmy, stanowiące połączenie usług dodanych oraz usług zarządzania z realizacją i dystrybucją, prowadzą do zwiększenia efektywności, jakości i przewagi nad konkurencją. Firma oferuje swoje rozwiązania klientom z branży: motoryzacyjnej, konsumenckiej, chemicznej, energetycznej, inżynieryjnej, produkcyjnej, nauk biologicznych, opieki zdrowotnej, technologicznej i handlu detalicznego. DHL Supply Chain działa na polskim rynku od 2002 roku, zatrudniając ponad 3 000 osób. Firma zarządza ponad 30 lokalizacjami o łącznej powierzchni ponad 500 tys. m kw., oferując swoim klientom innowacyjne rozwiązania z zakresu łańcucha dostaw.
Logicor jest właścicielem ponad 400 000 m kw. powierzchni logistycznej na terenie Śląska, usytuowanych w 9 obiektach w najlepszych lokalizacjach. Logicor Mysłowice to jedno z największych centrów dystrybucyjnych w Polsce, zlokalizowane na Górnym Śląsku. W jego skład wchodzi 5 budynków o powierzchni około 142 000 m kw. i możliwości rozbudowy o kolejne 22 000 m kw. Park jest położony wzdłuż drogi ekspresowej S1 i około 2 km od skrzyżowania autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Znajduje się w odległości około 30 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice, a jego lokalizacja zapewnia dobre połączenie z Czechami i Słowacją, co jest dużym atutem dla najemców koncentrujących się nie tylko na krajowej, ale także na międzynarodowej dystrybucji.

- Jeden z naszych głównych celów w Logicor pozostaje niezmienny od lat - długoterminowa współpraca, która oznacza lepsze zrozumienie potrzeb klientów, co z kolei przekłada się na wprowadzane przez Logicor innowacyjne rozwiązania wspierające rozwój biznesu. Takie podejście pozwala nam skutecznie działać na konkurencyjnym rynku i współpracować z największymi globalnymi markami, takimi jak DHL, co potwierdza słuszność wybranego przez nas kierunku rozwoju - powiedziała Anna Mazepa, Senior Asset Manager w Logicor.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 01 lipiec 2019 11:25
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe