Zaloguj się

Linia KLM rozpoczęła obchody 100. urodzin

Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze, dokładnie na 100 dni przed swoją setną rocznicą powstania, uroczyście rozpoczęły obchody jubileuszu. Podczas wydarzenia, które miało miejsce na lotnisku Schiphol w Amsterdamie i które zgromadziło pracowników firmy, na czele z prezesem Pieterem Elbersem, partnerów firmy, minister transportu Holandii oraz dziennikarzy z całego świata - najstarsza linia na świecie postanowiła przede wszystkim skoncentrować uwagę całego świata na przyszłości lotnictwa cywilnego w kontekście klimatu i środowiska. KLM wyznaczył swoją misję, jako lidera zmian w kierunku zrównoważonego lotnictwa przyszłości, zapraszając inne linie, klientów, akcjonariuszy i całą branżę do współpracy pod hasłem "Fly Responsibly" (lataj odpowiedzialnie).

7 października 2019 KLM skończy 100 lat, jako pierwszy "stulatek" wśród linii lotniczych, które nadal działają pod swoją oryginalną nazwą. Mimo burzliwej historii i olbrzymiej konkurencji, firmie udało się nie tylko przetrwać, ale zbudować jedną z wiodących i rozpoznawalnych marek na europejskim niebie. Było to możliwe dzięki umiejętności podejmowania wyzwań i wykorzystywania pojawiających się możliwości, zdolności do dialogu z partnerami oraz otwartości na innowacje i nowe technologie. O całej bogatej historii KLM można dowiedzieć się więcej ze specjalnej jubileuszowej strony klm100.com - pełnej ciekawostek, fascynujących historii, zdjęć i filmów.
KLM wielokrotnie w swojej historii był prekursorem nowatorskich rozwiązań w branży i wyznaczał trendy na przyszłość. Teraz, w obliczu narastających problemów klimatycznych, linia - będąca jednym z ojców awiacji - czuje się odpowiedzialna za skutki, jakie lotnictwo wywiera globalnie na planetę.
Przemysł lotniczy jest odpowiedzialny za dwa do trzech procent emisji CO2 generowanej przez działalność człowieka na ziemi. Liczba ta rośnie, głównie ze względu na wzrost liczby ludności na świecie i fakt, że coraz więcej ludzi chce odkrywać świat i dla coraz większej liczby podróżowanie stało się osiągalne. Podobnie jak każda inna branża, lotnictwo musi zrobić wszystko, co możliwe, aby zminimalizować wpływ, jaki wywiera na środowisko naturalne, jednocześnie maksymalizując swój pozytywny wpływ na społeczeństwo.
Jako pierwsza linia lotnicza, która obchodzi 100-lecie działalności, KLM jest powszechnie uznawana za pioniera w branży lotniczej. 100 lat temu, największą troską awiacji i tym samym KLM było bezpieczeństwo lotu. Przez lata przemysł lotniczy współpracował w celu wdrożenia norm i poprawy ogólnego bezpieczeństwa. 100 lat później KLM czuje się w obowiązku zrobić wszystko, aby kolejne pokolenia nadal miały co zwiedzać na ziemi. Dlatego firma wzywa całą branżę lotniczą do współdziałania, tak jak współpracowała sto lat temu w kwestii bezpieczeństwa. Znowu - tylko wspólnie - linie mogą stawić czoła nowym wyzwaniom, jakim teraz jest ochrona klimatu i planety.
W ramach inicjatywy "Fly responsibly" powstała strona flyresponsibly.klm.com, z której można się dowiedzieć o dorobku KLM oraz nad czym firma pracuje w kwestii zrównoważonego lotnictwa. Są to przede wszystkim prace nad dalszym wykorzystywaniem zrównoważonego paliwa lotniczego, które pozwala zmniejszyć emisję CO2 podczas każdego lotu aż o 85%. KLM był pierwszą linią lotniczą na świecie, która w 2011 roku wykonała pierwszy komercyjny lot na biopaliwie. Od tamtej pory linia z powodzeniem wykorzystuje biopaliwa i obecnie jest zaangażowana w tworzenie pierwszej w Europie fabryki produkującej zrównoważone paliwo lotnicze, która powstanie do 2022 roku w Holandii. Po drugie, tworząc program "KLM Corporate BioFuel Programme" KLM zaangażował partnerów w postaci wielkich korporacji oraz instytucji rządowych, aby gromadzić fundusze do pokrycia ciągle znacznej różnicy w cenie między paliwem zrównoważonym a tradycyjnym paliwem kopalnym. Dzięki temu, stosowanie biopaliw na większą skalę przez linie lotnicze może być ekonomicznie uzasadnione. Natomiast stworzony przez linię program CO2ZERO umożliwia klientom KLM skompensowanie CO2 wyemitowanego podczas ich podróży lotniczej, dzięki czemu przewoźnik może inwestować gromadzone darowizny na inicjatywy, takie jak zalesianie. Na przykład od 2017 roku posadzono 500 hektarów lasów tropikalnych, które pozytywnie wpływają na bilans CO2 w atmosferze.
Poza tym KLM podejmuje inne, liczne działania w trosce o środowisko, takie jak odpowiednia gospodarka odpadami poprzez zaawansowaną segregację śmieci z pokładu i recykling, wymiana zasilanej silnikami diesla infrastruktury lotniskowej na przyjazne środowisku urządzenia na prąd, aż po wspólne prace z Uniwersytetem Technicznym w Delft nad samolotem przyszłości "V-Flying".
Do tych wszystkich inicjatyw KLM zaprasza inne linie, obiecując wsparcie w integracji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju z biznesem ich firmy. Co więcej, linia zachęca swoich klientów i wszystkich pasażerów do odpowiedzialnego podróżowania. W sekcji "Co ty możesz zrobić" strony flyresponsibly.klm.com -  znajdziemy porady, jak każdy z nas może się przyczynić do poprawy stanu klimatu i środowiska. KLM zachęca do minimalizowania śladu węglowego poprzez kompensację CO2 przy każdej podróży, odpowiedzialnego pakowania, aby minimalizując wagę swoich bagaży - zmniejszyć emisję CO2, a nawet do rozważenia alternatywnego, bardziej ekologicznego środka transportu, jakim jest pociąg, zwłaszcza przy podróżach na krótkim dystansie.

- W ciągu ostatnich stu lat duch przedsiębiorczości KLM i dążenie do innowacji odegrały ważną rolę w przemyśle lotniczym. Okrągły jubileusz jest okazją do potwierdzenia naszego zaangażowania w realizację ambicji KLM: aby stać się najbardziej dbałym o  klienta, innowacyjnym i wydajnym europejskim przewoźnikiem, którego cechuje silna determinacja, by sprostać wyzwaniom, które stoją przed nami na każdym etapie naszej działalności. Począwszy od dziś, będziemy zachęcać do współpracy naszą  konkurencję i dzielić się z nią doświadczeniem, narzędziami i wszystkim czego nauczyliśmy się na temat zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój w lotnictwie i troska o planetę to dziedzina, w której nie chcemy rywalizować, ale połączyć siły w dążeniu do wspólnego dobra. Od dziś oferujemy za darmo wszystkim innym liniom, opracowane przez nas narzędzie do kompensacji emisji CO2ZERO. W zamian zapraszamy linie do dialogu i dzielenia się z innymi swoimi najlepszymi praktykami na rzecz bardziej ekologicznego lotnictwa przyszłości - powiedział Pieter Elbers, prezes KLM.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 02 lipiec 2019 09:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe