Zaloguj się

DB Schenker zwiększa bezpieczeństwo

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

DB Schenker planuje, za pomocą innowacyjnego systemu, przyspieszyć proces szkolenia kierowców wózków widłowych i poprawić bezpieczeństwo.

W Holandii DB Schenker będzie szkolić kierowców wózków widłowych za pomocą nowego systemu wirtualnej rzeczywistości (VR). Aplikacja ma na celu przyspieszenie procesu szkoleniowego i jednoczesne zwiększenie bezpieczeństwa w magazynie. System, opracowany wspólnie z Fraunhofer Institute for Material Flow and Logistics IML, rusza tego lata jako projekt pilotażowy w magazynie DB Schenker w Tilburgu.
System składa się z repliki jednostki sterującej wózkiem widłowym i okularów VR, które pozwalają ćwiczącemu zobaczyć dokładną trójwymiarową wizualizację magazynu. W tym wirtualnym środowisku uczestnik szkolenia może ćwiczyć typowe procesy składowania i pobierania towarów. Narzędzie jest również w stanie symulować niebezpieczne sytuacje, jak na przykład nagłe wbiegnięcie ludzi przed pojazd, co umożliwia wyuczenie odpowiednich reakcji.
Szkolenie zawiera szereg elementów grywalizacyjnych, które podnoszą motywację - za część zadań przyznawane będą punkty, co pozwala na rywalizację o wyniki z innymi uczestnikami. Po zakończeniu i ocenie fazy pilotażowej planowany jest dalszy rozwój systemu VR przed wprowadzeniem go w lokalizacjach DB Schenker na całym świecie.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 18 lipiec 2019 12:06
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe