Zaloguj się

Italinox-Polska nowym najemcą w parku MLP Czeladź

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Dystrybutor materiałów ze stali odpornych na korozję wynajął ponad 3500 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Czeladź. Gotowy obiekt zostanie przekazany firmie Italinox-Polska w październiku br. W zawartej transakcji pośredniczyła agencja Profesja Plus z Katowic.

Na cele magazynowe przeznaczone będzie 3300 m kw., a kolejne 210 m kw. stanowić będą powierzchni socjalne i biurowe. Gotowy obiekt ma zostać przekazany najemcy w październiku tego roku. W zawartej transakcji uczestniczyła agencja Profesja Plus z Katowic.
Italinox-Polska to jeden z przodujących  dystrybutorów stali nierdzewnych w Polsce. Istnieje na rynku od 1996 r. Centrala spółki znajduje się w Wysogotowie koło Poznania. Posiada bardzo duży asortyment wyrobów nierdzewnych od śrubki po blachy, profile  i rury, we wszystkich najważniejszych  wymiarach i gatunkach. Współpracuje z hutami na całym świecie i obsługuje klientów z całego kraju.

- W związku z dynamicznym rozwojem firmy szukaliśmy większych powierzchni magazynowych. Na partnera wybraliśmy MLP Group, które elastycznie podeszło do naszych potrzeb, zapewniając szybki termin realizacji. W efekcie już pod koniec tego roku będziemy korzystać z gotowego magazynu i nowoczesnego biura - powiedziała Ewa Kowalska, prezes Italinox-Polska Sp. z o.o.

- Park w Czeladzi zlokalizowany jest na terenie Śląska, który należy do najbardziej popularnych regionów magazynowych w naszym kraju. Centrum jest jednocześnie jednym z naszych najnowszych projektów o dużym potencjale do rozbudowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z nowym najemcą. Duża popularność parku jest m.in. efektem doskonałego skomunikowania z miastami aglomeracji śląskiej. Dodatkowo, w niewielkiej odległości od głównego wjazdu znajduje się przystanek autobusowy i tramwajowy, który bardzo ułatwia pracownikom w dostępie do komunikacji miejskiej - podkreślił Piotr Krawczyk, manager projektów BTS w MLP Group S.A.

MLP Czeladź to nowoczesne centrum logistyczne, które po ukończeniu oferować będzie 5 budynków klasy A o łącznej powierzchni 74,2 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnych. MLP Czeladź jest parkiem szczególnie atrakcyjnym dla klientów ze względu na doskonałą lokalizację w pobliżu głównych dróg. Park znajduje się w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z drogą ekspresową S1, 15 km od portu lotniczego w Katowicach, 11 km od centrum miasta, w sąsiedztwie drogi ekspresowej S86 z Łodzi do Tych.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 22 lipiec 2019 12:14
Zaloguj się by skomentować