Zaloguj się

Brąz dla magazynu DB Schenker w Bydgoszczy

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Magazyn logistyczny DB Schenker w Bydgoszczy został wyróżniony za doskonałość operacyjną - uzyskał status bronze zgodnie z korporacyjnym standardem XSITE.

W połowie 2019 r. magazyn DB Schenker w Bydgoszczy został poddany ocenie według globalnego, korporacyjnego standardu doskonałości operacyjnej XSITE. Audyt przeprowadzony przez międzynarodowych ekspertów zakończył się sukcesem.

- Status bronze przyznany magazynowi logistycznemu w Bydgoszczy jest szczególnym wyróżnieniem i dowodzi wysokiego poziomu dojrzałości operacyjnej. Cieszy nas, że kolejna polska lokalizacja spośród 750 oddziałów DB Schenker na świecie, została wyróżniona zgodnie ze standardem XSITE. Dowodzi to wysokiego zaangażowania pracowników i odpowiedniego podejścia do Lean Management - powiedział Dariusz Doroś, dyrektor logistyki kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

Magazyn DB Schenker w Bydgoszczy został szczególnie doceniony za styl pracy, który charakteryzuje się wysoką kulturą bezpieczeństwa, koncentracją na potrzebach klienta i ciągłą optymalizacją procesów, a przy tym szacunkiem do osób zatrudnionych i poszukiwaniem rozwiązań "szytych na miarę".

- Sukcesu w XSITE nie da się osiągnąć bez zaangażowanego zespołu i prawdziwego, dojrzałego przywództwa. W magazynie w Bydgoszczy wszystkie elementy były na wysokim poziomie, co miało istotny wpływ na wynik końcowy - podkreśla Rafał Tarasewicz, dyrektor doskonałości operacyjnej w logistyce kontraktowej na Europę w DB Schenker.

XSITE jest wdrażany od 2016 r. w całej logistyce kontraktowej DB Schenker. Dotychczas funkcjonuje w około 60 lokalizacjach, m.in. w 11 magazynach operatora logistycznego w Polsce. Ocena standardu wykonywana jest w oparciu o 5 obszarów. Sprawdzane są: relacje z klientami, finanse, ludzie i przywództwo, procesy, a także bezpieczeństwo. XSITE może uzyskać poziom developing, bronze, silver lub gold.
Globalny model doskonałości biznesowej XSITE jest bardzo restrykcyjny i niespełnienie nawet jednego warunku w obowiązkowych obszarach uniemożliwia uzyskanie wyróżnienia. Polski magazyn w Teresinie pod Warszawą, jako pierwszy na świecie, uzyskał status silver, który jest obecnie najwyższym przyznanym poziomem.

Ostatnio zmieniany w środa, 24 lipiec 2019 11:09
Zaloguj się by skomentować