Zaloguj się

GS1 nagradza innowacyjność po raz drugi

Wystartowała druga edycja konkursu Kod Innowacji. Nagroda za najlepsze wdrożenie standardów GS1 ma wyróżnić firmy, które z innowacyjnych wdrożeń, wykorzystujących rozwiązania GS1, osiągnęły największe korzyści.

Niezależne jury, złożone z ekspertów i branżowych autorytetów, przyzna nagrodę w 5 kategoriach:

- retail,
- TSL,
- e-commerce,
- ochrona zdrowia,
- MŚP.

Wyróżnienia otrzymają przedsiębiorstwa, które wdrożyły jeden ze standardów GS1 w okresie od 30 czerwca 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. oraz zgłoszą udział w konkursie do 30 września 2019 r.

W zeszłorocznej, pierwszej edycji konkursu nagrodzono:

- Makro Cash & Carry - kategoria retail
- Carrefour Polska - kategoria e-commerce
- Raben Logistics Polska - kategoria TSL
- Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku - kategoria ochrona zdrowia.

Ponad 1600 osób oddało swój głos w głosowaniu internautów. Wyłoniona w ten sposób nagroda publiczności trafiła do firmy Fresh Logistics.

- Biznes zmienia się coraz dynamiczniej. Cyfryzacja w wielu branżach staje się koniecznością. Badania pokazują jednak, że aż 86% projektów cyfryzacji łańcucha dostaw nie zostaje sfinalizowana. Jednym z powodów jest brak wiedzy i doświadczenia. Nasza organizacja posiada know-how w tym zakresie, a zeszłoroczni zwycięzcy konkursu Kod Innowacji pokazali, że warto cyfryzować procesy z pomocą globalnych standardów GS1 - komentuje Elżbieta Hałas, członkini Zarządu GS1 Polska.

Nagroda zostanie wręczona podczas konferencji "Kod Innowacji", która obędzie się 21 listopada 2019 r. w Warszawie, w Centrum Eventowym Koneser. Wydarzeniu towarzyszyć będą prelekcje uznanych ekspertów wspierających nowoczesny biznes: Natalii Hatalskiej - analityczki trendów, twórczyni instytutu badań nad przyszłością oraz Piotra Buckiego - stratega i badacza trendów.

- Zeszłoroczna, pierwsza edycja konkursu Kod Innowacji wyłoniła firmy, które implementując globalne standardy osiągnęły największe korzyści biznesowe. Zwycięskie przedsiębiorstwa, dzięki standardom GS1, oszczędziły czas, zoptymalizowały procesy i poprawiły monitorowanie przepływu w łańcuchu dostaw. Jestem przekonany, że taka jest rola standaryzacji, a zadaniem Rady GS1 Polska jest pokazywanie dobrych praktyk rynkowych i inspirowanie firm do ich wdrażania - komentuje przewodniczący Rady GS1 Polska, Marcin Dopierała, dyrektor ds. logistyki i łańcucha dostaw w Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja Sp. z o.o.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie internetowej: www.kodinnowacji.pl

Ostatnio zmieniany w czwartek, 25 lipiec 2019 10:16
Zaloguj się by skomentować