Zaloguj się

Kraków na mapie połączeń Air France

Od sezonu Lato 2020  linie lotnicze AIR FRANCE uruchomią nowe połączenie do Krakowa. Będzie to już trzecie miasto w Polsce, z którego pasażerowie zyskają dostęp do bogatej oferty lotów francuskiego przewoźnika.

Francuskie Linie Lotnicze Air France uruchomią nowe, regularne połączenie z Polską. Z początkiem przyszłorocznego sezonu letniego, czyli od 29.03.2020 r. samoloty Air France będą latały codziennie na trasie Kraków-Paryż (CDG). Dzięki temu mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski zyskają wygodne połączenie z Francją oraz dostęp do 195 destynacji w 92 krajach na całym świecie oferowanych przez  francuską linię lotniczą. Do tej pory Air France oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Paryżu (lotnisko im. Charlesa de Gaulle'a) z Warszawy, a od maja ubiegłego roku, również z Wrocławia. Loty na trasie Paryż-Kraków odbywały się jedynie podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce (latem 2016). Teraz trasa do/z Krakowa wchodzi do rozkładu przewoźnika jako stałe połączenie. Łącznie ze stolicą Małopolski oferta Air France z Polski do Francji będzie obejmować 41 lotów tygodniowo.

Kraków w siatce Air France
Od 29 marca 2020 r., 7 dni w tygodniu, samolot Air France wystartuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle'a o godzinie 9:20, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:25. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano w godzinach: wylot z Krakowa - 12:15 i przylot do Paryża o 14:30.*
Nowy lot o numerach AF1878 i AF1879 będzie obsługiwany maszyną Airbus A320 ze 168 miejscami na pokładzie w dwóch klasach: biznes (12 miejsc) i ekonomicznej (156 miejsc).

Nr rejsu     Trasa                                        Wylot godz.     Przylot godz.
AF1878       Paryż (CDG) - Kraków (KRK)    9:20                 11:25
AF1879       Kraków (KRK) - Paryż (CDG)    12:15               14:30

- Polska niezmiennie pozostaje ważnym rynkiem, na którym Grupa Air France KLM koncentruje swoją uwagę. W ciągu ostatnich 6 lat, prawie co roku otwieramy nową trasę, a liczba lotów oferowanych każdego tygodnia przez Air France-KLM wzrosła więcej niż dwukrotnie w stosunku do 2015 roku, kiedy lataliśmy tylko z Warszawy. Dzięki rozpoczęciu nowych lotów Air France z Krakowa, nasza globalna oferta z Polski będzie wynosić już 111 lotów tygodniowo - z Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia do Paryża i Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat. Strategia uruchamiania lotów do/z portów regionalnych już wielokrotnie dowiodła swojej skuteczności. Po sukcesie nowego połączenia Air France z Wrocławia, które działa zaledwie od nieco ponad roku, podjęliśmy decyzję o nowej trasie z Krakowa do Paryża. Kraków niezmiennie cieszy się ogromną popularnością ze strony zagranicznych turystów. Dzięki nowemu połączeniu mieszkańcy tego miasta i całej Małopolski będą teraz mogli wygodnie odwiedzić Paryż, a także przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Oferta destynacji Air France imponuje swoim rozmiarem i różnorodnością. Przez Paryż można aktualnie podróżować do 195 miast w 92 krajach na świecie. Co więcej, nowy lot Air France świetnie uzupełni obecną ofertę trzech lotów z Krakowa oferowanych przez KLM, tak więc teraz nasi klienci będą mieli do dyspozycji 4 wygodne połączenia dziennie do portów przesiadkowych w Paryżu i Amsterdamie i pełen dostęp do wspólnej siatki połączeń Air France-KLM na całym świecie. Otwiera to liczne możliwości zarówno dla turystyki, jak i biznesu. Należy pamiętać, że Kraków jest ważnym ośrodkiem gospodarczym kraju. Mamy w związku z tym nadzieję, że wraz z nowym lotem Air France - między Polską a Francją - przybędą tu nie tylko zagraniczni turyści ciekawi atrakcji południowej Polski, ale też nowe firmy i nowe relacje biznesowe - powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

- W ostatnich latach liczba pasażerów  na trasach z Kraków Airport do Francji wzrosła ponad dwukrotnie, co potwierdza, że kierunki francuskie są jednymi z najbardziej popularnych i najszybciej rozwijających się destynacji #PROSTOzKRAKOWA. Oferta AIR FRANCE to odpowiedź na zapotrzebowanie naszych pasażerów, którzy coraz częściej chcą latać do francuskiej stolicy. Kraków i Paryż to wyjątkowe miasta europejskie, które od zawsze przyciągały tłumy turystów. To także ważne punkty na mapie biznesowej. Kolejne, nowe połączenie przyczyni się więc także do dalszego rozwoju polsko-francuskich relacji gospodarczych - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Paryż to jeden z największych węzłów komunikacyjnych w Europie, stąd linia Air France oferuje loty we wszystkich kierunkach świata. Podróżni z Krakowa, korzystający z nowego rejsu Air France, mogą jeszcze tego samego dnia przesiąść się w Paryżu na loty m.in. do: Nowego Jorku, Waszyngtonu i Montrealu, a także do Singapuru, Szanghaju, Pekinu, Tokio i Sao Paulo. Lecąc Air France lub KLM z Krakowa (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie) klienci korzystają też z dobrych godzinowo połączeń do Atlanty, Bostonu, Toronto, San Francisco i Los Angeles.**
Bilety na nowej trasie Kraków-Paryż w cenie 429 PLN (w obie strony, z podatkami, z bagażem podręcznym) można rezerwować od 24 lipca br. na podróże realizowane po 29.03.2020 roku.

*   godziny lotów mogą ulec zmianie
** godziny i połączenia mogą się różnić w zależności od terminu lotu

Ostatnio zmieniany w wtorek, 30 lipiec 2019 08:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe