Zaloguj się

Segro zbudowało z prefabrykatów magazyn dla sieci Komfort

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka

Firma deweloperska Segro zakończyła budowę obiektu dla firmy Komfort. Projekt liczący 15,5 tys. m kw. powstał w trzy i pół miesiąca na terenie SEGRO Logistics Park Stryków.

Komfort to jeden z pierwszych klientów Segro w Strykowie, który do tej pory wynajmował w istniejącym magazynie powierzchnię 11,7 tys. m kw. Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu oraz poszerzenie oferty o asortyment wyposażenia kuchni i łazienek, przedsiębiorstwo potrzebowało ponad 30 proc. więcej powierzchni magazynowej.
Szybki czas realizacji nowego, liczącego 15,5 tys. m kw. projektu był możliwy dzięki zastosowaniu w pełni prefabrykowanej konstrukcji, od fundamentów hali, przez słupy i dźwigary dachowe, aż po zewnętrzne biuro, wykonane z prefabrykowanych ścian i stropów żelbetowych.
Nowy obiekt Komfortu zostanie poddany certyfikacji BREEAM z prognozowaną oceną Very Good, m.in. dzięki zastosowaniu w biurowcu nowoczesnego szklenia selektywnego, chroniącego przed zbytnim nagrzewaniem się biura latem oraz stratom ciepła zimą. Na terenie całego obiektu zainstalowano oświetlenie LED, a w hali inteligentne oprawy LED sterowane systemem DALI. Przy wjeździe do budynku wprowadzono system kontroli dostępu polegający na automatycznym odczycie tablic rejestracyjnych. W SEGRO Logistics Park Stryków, w którym zlokalizowany jest obiekt, zainstalowane są również ładowarki do samochodów elektrycznych, będące jednym z proekologicznych rozwiązań stosowanych przez dewelopera.
Park logistyczny SEGRO w Strykowie, utworzony w 2006 roku, to jeden z flagowych parków dewelopera w tej części Europy. Położony blisko skrzyżowania autostrad A1 i A2 zapewnia klientom sprawne dostawy we wszystkich kierunkach. Docelowo park może zostać rozbudowany do prawie 400 tys. m kw. powierzchni magazynowej, logistycznej (cross-docking) i produkcyjnej.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 19 sierpień 2019 14:24
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe