Zaloguj się

Poczta Polska w wyniku letnich rekrutacji zatrudniła już ponad 2 tys. osób

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

1400 osób w ramach umów o pracę oraz ponad 660 osób na umowy zlecenia od początku trwania tegorocznych wakacji zatrudniła Poczta Polska.

Celem letnich rekrutacji jest znalezienie pracowników, którzy szukają pracy na stałe oraz tych, którzy chcą dorobić w czasie wakacji. Poczta Polska organizuje je od kilku lat.

- Pierwsze statystyki pokazują, że tegoroczna wakacyjna akcja rekrutacyjna przyniosła sukces. Zgłosiło się do nas około 20 tys. osób w całej Polsce. Wśród nowych pracowników jest około 800 listonoszy. Pozostała grupa to osoby do obsługi klienta oraz pracownicy zaplecza, a także kierowcy czy pracownicy sortowni. Dane te pokazują, że Poczta Polska to stabilny i ceniony pracodawca - mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej.

Rozbudowana sieć sortowni i placówek pocztowych umożliwia wybranie pracy w dogodnej lokalizacji. Dotychczas, w ramach letnich rekrutacji, najwięcej osób zatrudniono w woj.: mazowieckim, wielkopolskim, śląskim, dolnośląskim oraz łódzkim. Spółka nadal poszukuje około 200 osób w woj.: mazowieckim, łódzkim, śląskim i wielkopolskim. Oprócz pracowników, do sortowni i placówek pocztowych, firma zatrudni kierowców z prawem jazdy kat. B oraz C i E.
Poczta Polska daje możliwość dopasowania godzin i dni pracy do indywidualnych oczekiwań kandydatów. Tym, którzy chcieliby związać się z firmą na dłużej, spółka oferuje m.in. umowę o pracę, premie miesięczne, premię roczną (tzw. "trzynastą pensję"), dodatek stażowy, możliwość skorzystania z pakietu świadczeń socjalnych (w tym dofinansowania zajęć sportowych, wczasów, wydarzeń kulturalno-sportowych czy rekreacyjnych), a także podnoszenia kwalifikacji poprzez dofinansowanie szkoleń i studiów.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 19 sierpień 2019 09:38
Zaloguj się by skomentować