Zaloguj się

Charytatywna setka w Poland Business Run

Największy biznesowy bieg charytatywny w kraju, Poland Business Run, odbędzie się w niedzielę 8 września. W 9 polskich miastach rekordowa liczba blisko 30 tysięcy uczestników stanie do szlachetnej rywalizacji, która już ósmy rok z rzędu pomoże spełnić marzenia osób z niepełnosprawnością ruchową. W dobroczynny projekt zaangażowany jest także operator logistyczny Dachser, który sponsoruje bieg w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach. Łącznie w tych miastach oraz w Gdańsku wystartuje aż 100 pracowników Dachser Polska, czyli blisko co piąta osoba zatrudniona w firmie.

Bieg Poland Business Run, organizowany od 2012 r. - obecnie przez Fundację Poland Business Run - cieszy się w tym roku wyjątkową popularnością. W Krakowie, Poznaniu i Katowicach listy startowe zostały całkowicie zapełnione już w kilka minut po uruchomieniu rejestracji. Łącznie we wszystkich miastach w 5-osobowych zespołach sztafetowych pobiegnie ponad 29 200 uczestników, a każdy z nich będzie miał do pokonania dystans około 3,8 km. Także w Dachser przedsięwzięcie przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę pracowników - dokładnie 100, czyli o niemal połowę więcej niż w poprzedniej edycji projektu. Najwięcej, bo aż sześć firmowych drużyn wystartuje w Warszawie - pięć z oddziału European Logistics w Brwinowie i jedna ze stołecznego biura Air & Sea Logistics. W Łodzi pobiegnie pięć zespołów z Dachser, w Poznaniu cztery, w Katowicach trzy (pracownicy oddziału w Sosnowcu) oraz po jednym we Wrocławiu i w Gdańsku.

- Start w Poland Business Run to niezapomniana przygoda. Udział w takim biegu daje dużo satysfakcji i świetnie integruje zespół. Przede wszystkim jednak wspaniałe jest poczucie, że wszystko to robimy w szczytnym celu i nasze zaangażowanie przekłada się na realną pomoc dla osób, które jej potrzebują. Ja sam biegnę w tym roku po raz trzeci i gorąco polecam to każdemu - komentuje Łukasz Krystkiewicz, na co dzień pracujący w poznańskim oddziale Dachser jako kierownik magazynu przeładunkowego.

- Cieszę się, że już po raz trzeci mogliśmy wesprzeć ten wyjątkowy bieg w roli sponsora. Trzymam kciuki za drużyny z Dachser, ale też innych uczestników, a przede wszystkim w imieniu całej firmy gorąco kibicuję beneficjentom Poland Business Run w ich walce o powrót do aktywnego życia - dodaje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 05 wrzesień 2019 14:26
Zaloguj się by skomentować