Zaloguj się

Poczta Polska firmą przyjazną niepełnosprawnym

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

W konkursie o Tytuł Pracodawca Godny Zaufania Poczta Polska wygrała w kategorii Firma Przyjazna Niepełnosprawnym. Organizatorem konkursu jest Krajowa Izba Gospodarcza. Ideą jest nagrodzenie firm i instytucji, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania, uwzględniając rozwój zawodowy pracowników i ochronę ich praw.

Poczta Polska - największy pracodawca w kraju - zwiększyła w ostatnich latach zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ponad 1750 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, co stanowi około 2,2% wszystkich zatrudnionych. Na początku sierpnia spółka złożyła do PFRON zapotrzebowanie dotyczące dalszego wzrostu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Poczta chce zatrudnić nowych pracowników ds. obsługi klienta, ds. spraw ekspedycyjno-rozdzielczych, ds. opracowywania przesyłek, ds. opracowywania ładunków, kierowców (samochody do 3,5 tony) oraz listonoszy.

- W całym kraju Poczta Polska ma ponad 7,5 tys. swoich placówek. Dzięki temu obecni jesteśmy w każdej gminie, oprócz tego mamy 14 sortowni. To sprawia, że osoby zainteresowane zatrudnieniem w Poczcie Polskiej mogą mieć blisko do swojej pracy. Chciałbym, żeby w Poczcie Polskiej znalazło zatrudnienie jeszcze więcej osób z niepełnosprawnościami, aby w naszej firmie dobrze się czuły i mogły się rozwijać zawodowo - mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Działając przeciwko wykluczeniu społecznemu Poczta Polska rozpoczęła współpracę z z Fundacją Aktywizacja, partnerem wybranym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do realizacji projektu "Praca - Integracja". Od początku 2018 roku w wyniku rekrutacji prowadzonych przez fundację zatrudniono już ponad 350 pracowników (m.in. w placówkach pocztowych i w sortowniach). Do końca br. Poczta Polska zatrudni w ramach tego projektu łącznie 400 osób z orzeczoną niepełnosprawnością.
W lipcu 2018 roku Poczta Polska przyjęła "Politykę zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością", która opiera się na kilku założeniach. Chodzi m.in. o to, by w procesie rekrutacji, oprócz wymiaru ekonomicznego, brać pod uwagę czynniki społeczne i środowiskowe. Spółka zakłada, że pozyskując nowych i kompetentnych pracowników spośród osób z niepełnosprawnościami stworzy zintegrowany zespół pracowniczy.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 17 październik 2019 13:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe