Zaloguj się

DHL Express jednym z najlepszych miejsc do pracy na świecie

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

DHL Express, międzynarodowy dostawca przesyłek ekspresowych na świecie, zajął czwarte miejsce w tegorocznym rankingu pracodawców oferujących najlepsze miejsce do pracy na świecie. W porównaniu do zeszłego roku, firmie udało się uzyskać awans o dwie pozycje. Każdego roku Great Place to Work, globalna firma analityczno-doradcza, ocenia doświadczenie zawodowe pracowników poprzez specjalny program certyfikacji.

- To wyróżnienie jest ogromnym źródłem dumy dla wszystkich w DHL Express - mówi John Pearson, CEO DHL Express. - To również mocny dowód na to, że nasza kultura uznania stanowi główny motor napędowy wyjątkowej satysfakcji naszych pracowników. Znajdują się oni w samym sercu naszej działalności i są najważniejszym czynnikiem naszego globalnego sukcesu. To oni wkładają swoją pasję w pracę na rzecz naszych klientów, aby zaoferować im najlepszą możliwą jakość - codziennie i wszędzie. W 2019 roku w badaniu wzięło udział ponad 8 000 organizacji, reprezentujących 12 milionów pracowników na całym świecie. Z tej puli firm wybrano 25 najlepszych miejsc pracy na świecie. Ocena jest zbudowana wokół podstawowego kryterium zaufania. Analizowane są relacje pracowników z kierownictwem, innymi pracownikami, a także ich pracą. W tym roku DHL Express został uznany jednym z najlepszych miejsc pracy na świecie już po raz trzeci z rzędu.

- Jeśli pomyśleć o tym, co ponad 100 000 ludzi robi codziennie w DHL w ponad 220 krajach, aby dostarczać produkty i usługi zarówno w najbardziej zurbanizowanych, jak i w najodleglejszych zakątkach świata, jest to prawdopodobnie najbardziej globalne przedsiębiorstwo świata. Mimo wielu wyzwań, jak: wielojęzyczność, wielokulturowość, pogoda czy różne aspekty prawne, firma jednoczy ludzi i poprawia jakość ich życia, stawiając swoich pracowników na pierwszym miejscu. Jest to bez wątpienia jedna z najbardziej niezwykłych firm na świecie. 92% pracowników DHL - od tych będących na szczycie organizacji do jej podstaw - twierdzi, że jest to wspaniałe miejsce do pracy dla wszystkich. Jaki jest ich sekret? Bycie ukierunkowanym na cel oraz posiadanie najbardziej innowacyjnego i wszechstronnego programu szkoleniowego "Certified International Specialist" na świecie - mówi Great Place to Work's CEO, Michael Bush.

- Naszą intencją od zawsze było postrzeganie DHL jako pracodawcy z wyboru - mówi Regine Buettner, Executive Vice President HR, Global, DHL Express. - Chcemy, aby DHL Express był miejscem, w którym ludzie chcą pracować i do którego chętnie przychodzą każdego dnia. Osiągamy ten cel, dzięki przestrzeganiu bardzo prostej strategii, która zaczyna się od motywacji pracowników, co z kolei pozwala nam kreować odrębną kulturę w firmie. Nasza mentalność skutkująca wysoką efektywnością odbija się echem na całym świecie, a nasi pracownicy mają prawdziwe poczucie pasji i celu - coś, z czego jestem niezwykle dumny.

W 2019 roku DHL świętuje 50. rocznicę założenia firmy przez trzech przedsiębiorców w San Francisco w 1969 roku. DHL rozpoczął swoją działalność jako podmiot zmieniający tradycyjny przemysł dostawczy, omijając biurokrację dzięki nowatorskiej usłudze dostarczania dokumentów drogą lotniczą w nocy. Od tego czasu DHL rozwinął się w rozległą na całym świecie rodzinę firm DHL, zatrudniających około 380 000 pracowników w ponad 220 krajach i terytoriach, która obejmuje całe spektrum usług logistycznych i łańcucha dostaw. DHL koncentruje się na kliencie i kulturze "can-do". Zaowocowało to pięcioma dekadami innowacji: od DHL 1000, jednego z pierwszych na świecie komputerów do przetwarzania tekstu, po wykorzystanie specjalnie skonstruowanego StreetScooter, tj. przyjaznego dla środowiska pojazdu dostawczego napędzanego energią elektryczną. DHL podjęło zobowiązanie Mission 2050, które zakłada osiągnięcie zerowej emisji w całej grupie do 2050 r. Jest nieustannie pionierem w branży logistycznej.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 17 październik 2019 10:06
Zaloguj się by skomentować