Zaloguj się

Nowy magazyn z mroźnią i chłodnią dla Frigo Logistics na Górnym Śląsku

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Frigo Logistics, operator logistyczny produktów głęboko mrożonych, wynajęła 3 500 m kw. powierzchni mroźniczo-chłodniczej w Alliance Silesia Logistics Center w Czeladzi.

Frigo Logistics oferuje kompleksowe usługi logistyczne towarów wymagających kontrolowanych temperatur - począwszy od przejęcia towaru, składowania i kompletowania, po wydanie towaru oraz jego transport i dystrybucję. Frigo Logistics posiada nowoczesne magazyny dystrybucyjno-składowe w: Żninie koło Bydgoszczy, Radomsku i Błoniu koło Warszawy. Operator prowadzi magazyny centralne z kontrolowaną temperaturą w obszarze składowania, wynoszącej minus 22ºC dla siedmiu wiodących sieci handlowych w Polsce, oraz realizuje usługi logistyczne w imieniu wielu producentów, dystrybutorów i firm handlowych na terenie całego kraju.
Z uwagi na rosnący popyt na usługi dystrybucyjne produktów mrożonych i pozyskiwanie kolejnych kontrahentów, w celu utrzymania efektywności i jakości dostaw Frigo Logistics zadecydowało o najmie dodatkowej powierzchni chłodniczo-mroźniczej. Firma wybrała obiekt Alliance Silesia Logistics Center, w którym wynajęła 3 500 m kw.

- Przy wyborze nowej powierzchni decydujący był czas, możliwość najmu gotowej, istniejącej powierzchni z kontrolowaną temperaturą oraz lokalizacja zapewniająca dobry dostęp komunikacyjny do różnych części aglomeracji śląskiej. Obiekt Alliance Silesia Logistics Center okazał się dla nas najlepszym wyborem - komentuje Jarosław Kołodziejski, dyrektor operacyjny w firmie Frigo Logistics.

W transakcji najmu doradzała klientowi firma AXI IMMO Group.

- Największe wyzwanie w całym procesie stanowiło znalezienie odpowiedniej powierzchni mroźniczo-chłodniczej z opcją dostępności od zaraz, której podaż jest ograniczona na rynku. Dzięki elastycznemu podejściu właściciela parku, udało się spełnić oczekiwania klienta pod względem technicznym i finansowym - komentuje Tomasz Rąba, Senior Consultant Industrial & Logistic w AXI IMMO Group.

Alliance Silesia Logistics Center to park usytuowany w Czeladzi, który w ramach 7 hal magazynowych oferuje 90,000 m kw. nowoczesnej powierzchni. Centrum logistyczne znajduje się zaledwie 10 km od Katowic, blisko drogi krajowej nr 86. Położenie parku stwarza doskonałe warunki do sprawnej dystrybucji, nie tylko na terenie Górnego Śląska czy południowej Polski, ale również na rynkach międzynarodowych.

Ostatnio zmieniany w piątek, 18 październik 2019 10:48
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe