Zaloguj się

Logistyka magazynowania i produkcji opakowań z tworzyw sztucznych

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

Jak zoptymalizować procesy logistyczne związane z produkcją butelek plastikowych, preform PET oraz nakrętek? Jak uniknąć strat powstałych w wyniku ich uszkodzeń? Jak maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie? Jak skrócić czas obsługi nośnika? Dedykowane rozwiązania optymalizujące wymienione procesy oferuje Elkom Trade S.A. Firma posiada prawie pięćdziesięcioletnie doświadczenie w branży metalowej, stale poszukuje nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych oraz kompleksowo zarządza systemami logistycznymi od opracowania koncepcji optymalnego nośnika poprzez produkcję, dostawę i serwis.

schemat zarządzania PL

Zastanówmy się przez chwilę, z jakimi problemami borykają się producenci opakowań z tworzyw sztucznych? Jedną z głównych kwestii są uszkodzenia delikatnego produktu powstałe głównie w wyniku nacisku wywieranego przez kolejne warstwy (np. wgniecenia). Powoduje to straty związane nie tylko bezpośrednio z kosztem uszkodzonego wyrobu, ale także często z przestojem linii napełniającej. Kolejnym problemem jest np. brak kompatybilności systemów z linią produkcyjną. Wady konkurencyjnych opakowań z kartonu, a głównie: ich nietrwałość, niewykorzystanie całej przestrzeni w pudełku, nieefektywne możliwości składowania (na regałach magazynowych), to dopiero początek. W jaki sposób zapobiec stratom?
Odpowiedź jest prosta: inwestując w odpowiednie rozwiązania firmy Elkom Trade - zaprojektowane pod konkretny typ produktu i określony proces produkcyjny. Branża opakowań z tworzyw sztucznych od lat stanowi inspirację dla Elkom Trade w zakresie dedykowanych dla niej rozwiązań logistycznych. Firma z wielkim zaangażowaniem wdraża nowoczesne systemy optymalizujące proces logistyki wewnętrznej (na produkcji i w magazynie).

elkom 1

elkom 2

Wytrzymałość i bezpieczeństwo
Logistyka wewnętrzna w zakładach produkujących butelki z tworzyw sztucznych, nakrętki i preformy PET wymaga przemyślanych rozwiązań. Kontenery na butelki i pojemniki typu ET- BOX przeznaczone do składowania preform PET oraz nakrętek znajdziecie Państwo w ofercie Elkom Trade. Konstrukcje dedykowane do składowania butelek plastikowych wykonane są z profili stalowych i mocnej plandeki PCV. ET-BOX’y to pojemniki wykonane z drutu stalowego. Trwałość i ochronę przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych (na wiele lat) zapewnia solidna powłoka cynkowa.

elkom 3

elkom 4

Optymalizacja powierzchni magazynowej
Kontenery na butelki firmy Elkom Trade w zależności od ich typu można piętrować do 3, a ET-BOX’y do 6 w górę. Nie trzeba wyposażać magazynu w regały wysokiego składowania. Same kontenery stanowią dla nich znakomitą alternatywę. To systemy mobilne, gwarantujące swobodę aranżacji przestrzeni magazynowej, np. magazyn w szczycie sezonu można stworzyć na dowolnej dostępnej przestrzeni oraz swobodnie przemieszczać pojemniki przy użyciu wózków widłowych.

elkom 5

Cięcie kosztów
O przewadze trwałych opakowań wielokrotnego użytku nad kartonami napisano już wiele. Celem Elkom Trade jest opracowanie systemów logistycznych, które per saldo pozwalają zminimalizować koszty związane z zakupem nośnika zbiorczego i nakładem pracy ludzkiej potrzebnym do jego obsługi (szczególnie wobec problemów związanych z pozyskaniem pracowników i wzrastającymi kosztami pracy). Można również uzyskać oszczędność przestrzeni magazynowej poprzez piętrowanie nośników. Na uwagę zasługuje również kompatybilność systemów Elkom Trade z linią napełniającą i z urządzeniami pomocniczymi (np. wywrotnicą czy krzesłem wibracyjnym). Systemy Elkom Trade wdrożyły już m. in., takie koncerny jak: Coca Cola, L’Oreal, Henkel czy Alpla.

elkom 6

Korzystaj z serwisu
Raz zakupiona flota ET - BOX’ów funkcjonuje u klientów Elkom Trade minimum 10 lat. W trakcie użytkowania zdarzają się mniej lub bardziej poważne uszkodzenia, ubytki powłoki ochronnej oraz zabrudzenia. Producent wprowadził do swojej oferty certyfikowane usługi serwisowe, które obejmują: regenerację (spawanie, zgrzewanie, nanoszenie nowej powłoki), wymianę części oraz usuwanie nawet najcięższych zanieczyszczeń w automatycznej linii myjącej.

elkom 7

Ostatnio zmieniany w piątek, 25 październik 2019 11:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe