Zaloguj się

Panattoni wybudował dwa BTSy dla DHL Parcel Polska

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie ukończył blisko 17 000 m kw. powierzchni dla DHL Parcel Polska. Składają się na nią dwa centra dystrybucyjne obsługujące e-commerce, które powstały w regionie warszawskim - w Panattoni Park Pruszków III i w Radzyminie. Oba obiekty zostały zrealizowane zgodnie z polityką GOGREEN DHL i otrzymały certyfikaty środowiskowe BREEAM na poziomie Good i Very Good.

Obsługa e-commerce w najlepszym wydaniu - Panattoni wspiera rozwój DHL. Lider polskiego rynku przesyłek krajowych, firma DHL Parcel Polska rozwija swoją działalność w regionie dużych aglomeracji, otwierając dwa centra dystrybucyjne w okolicach Warszawy. Obiekty powstały w Pruszkowie - w ramach Panattoni Park Pruszków III firma wynajęła 8 400 m kw., zaś w Radzyminie, w sąsiedztwie Panattoni Park Warsaw-North powstał obiekt BTS o powierzchni 8400 m kw. Nieruchomości zajmują łączną powierzchnię blisko 17 000 m kw., z czego 900 metrów każdej z nich zajęły dwupoziomowe biura. Oba osiągnęły nietypową wysokość 7,5 m. Długotrwałe umowy najmu na powierzchnie w Pruszkowie i Radzyminie potwierdzają potencjał, jaki firma DHL Parcel Polska dostrzega w regionie warszawskim. Wynajmując kolejne obiekty, przedsiębiorstwo reaguje na błyskawicznie rozwijający się polski rynek e-commerce, którego wartość tylko w latach 2018-22 ma wzrosnąć o 6 mld dolarów (wg raportu Statista Digital Market Outlook).

Cross-dock od Panattoni Europe - funkcjonalność i ekologia. Obiekty dla DHL Parcel Polska w Pruszkowie i Radzyminie zostały w pełni dostosowane do potrzeb najemcy. Aby sprostać funkcjom oraz rozwiązaniom zaplanowanym w budynku, deweloper nie tylko zapewnił ponad 100 bram wjazdowych dla samochodów dostawczych i tirów (w każdym budynku), ale także dostosował powierzchnie budynków do potrzeb najnowszej generacji shoe-sorterów, które stanęły w sercu hal. Dzięki temu np. w Panattoni Park Pruszków III udało się osiągnąć przepustowość sortowania na poziomie 7500 przesyłek na godzinę. To oznacza, że w ciągu miesiąca, w obiekcie, można przesortować aż 2 250 000 przesyłek, które ułożone jedna za drugą, pokonałyby odległość dzielącą nowo powstały terminal i centralę Grupy DP DHL w niemieckim Bonn.

- To doskonały wynik, który plasuje terminal w Panattoni Park Pruszków III wśród najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych logistycznych obiektów operacyjnych w Polsce i Europie. W DHL Parcel wyznaczamy nowe kierunki w podejściu do infrastruktury operacyjnej. Podczas budowy obiektu korzystaliśmy z najnowocześniejszych technologii, jakie oferuje rynek. Zastosowaliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym nowy, w pełni zautomatyzowany terminal, charakteryzuje nie tylko niezwykle wysoka wydajność, ale również zgodność z polityką proekologiczną firmy - komentuje Magdalena Bugajło, dyrektor ds. komunikacji i PR DHL Parcel.

Ponadto obiekty spełniły założenia budownictwa zielonego w kontekście ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Dzięki takim rozwiązaniom jak: oświetlenie LED, odzysk wody czy stacje ładowania samochodów elektrycznych, budynki otrzymały certyfikat środowiskowy metodą BREEAM.. Jednak najważniejsze jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 70%. Dzięki temu, w każdym miesiącu pracy, w każdym obiekcie zostanie zaoszczędzone aż po 50 000 KW energii elektrycznej. To tyle, ile potrzeba do zasilenia 1500 samochodów elektrycznych.

- Obiekty te są odpowiedzią na gigantyczny wzrost rynku e-commerce. Rosnąca popularność zakupów internetowych zwiększa popyt na nowe centra dystrybucyjne kluczowych firm na rynku przesyłek kurierskich, takich jak DHL Parcel Polska - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni Europe. - Ponadto obiekty w Radzyminie i Pruszkowie doskonale sprostają wymaganiom klienta dotyczącym budownictwa ekologicznego. DHL Parcel Polska od wielu lat skutecznie realizuje politykę GOGREEN, dlatego inwestycja musiała zostać wykonana z myślą o środowisku.

Blisko Warszawy, Polski i Europy. Na położenie wybudowanych dla DHL Parcel Polska obiektów, duży wpływ miała lokalizacja parków logistycznych w regionie warszawskim. Budynek w Pruszkowie powstał w ramach Panattoni Park Pruszków III, a przestrzeń w Radzyminie została zagospodarowana w pobliżu Panattoni Park Warsaw-North. Pierwszy z obiektów zapewnia nie tylko doskonałe połączenie z Warszawą, ale także z zachodnią i wschodnią Europą dzięki położeniu w sąsiedztwie autostrady A2. Bliskość jednej z najważniejszych polskich dróg pozwala także na sprawny transport towarów do najważniejszych ośrodków logistycznych w kraju - Poznania i Łodzi. Doskonałą płaszczyznę zarówno do przewożenia towarów z obiektu do stolicy, jak i transportu krajowego stwarza obiekt w Radzyminie. Odległość 30 km od centrum Warszawy pozwala w krótkim czasie dojechać do miasta, a sąsiedztwo drogi ekspresowej S8 zapewnia idealne połączenie z najważniejszymi ośrodkami w centralnej (Łódź), południowej (Wrocław) oraz wschodniej (Białystok) Polsce.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 24 październik 2019 09:40
Zaloguj się by skomentować