Zaloguj się

GEFCO i ArtiShock tworzą aplikację rozszerzonej rzeczywistości, która zwiększa wydajność łańcucha dostaw

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

GEFCO, światowy lider kompleksowych rozwiązań dla łańcucha dostaw, nawiązał współpracę z firmą ArtiShock w celu opracowania innowacyjnej aplikacji dla rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Nowe rozwiązanie, określane mianem GEFCO Enterprise AR, zostanie wykorzystane przez GEFCO w celu zwiększenia kontroli jakości i wydajności procesu pakowania w łańcuchu chłodniczym, gdzie dokładność i wydajność są priorytetowe. GEFCO Enterprise AR współpracuje z bezprzewodowymi okularami rzeczywistości mieszanej Microsoft HoloLens. Umożliwia pracownikom magazynu GEFCO interakcję z przestrzennymi informacjami cyfrowymi, takimi jak instrukcje obsługi i protokoły pracy. Aplikacja została zaprojektowana na zamówienie, w celu poprawy kontroli jakości i skrócenia czasu pakowania, szczególnie w odniesieniu do wybranych rodzajów leków.
Aplikacja została opracowana w niecały rok, dzięki współpracy partnerskiej z ArtiShock - deweloperem Augmented Reality z Holandii. Po stronie GEFCO za projekt odpowiadał Omar van Geest, dyrektor ds. rozwoju logistyki. Pomysł narodził się w Fabryce Innowacji GEFCO, wewnętrznym inkubatorze firmy, który identyfikuje i ułatwia realizację innowacyjnych pomysłów zgłaszanych przez pracowników Grupy GEFCO.
Podczas programu pilotażowego w magazynie w Schiphol, GEFCO Enterprise AR przyczyniło się do wzrostu produktywności nawet o 50% w ramach realizacji określonych scenariuszy oraz przyniosło wiele pośrednich korzyści, w tym skróciło czas szkoleń pracowników.
Po zakończeniu fazy pilotażowej, GEFCO zamierza wprowadzić rozwiązanie do swojej globalnej sieci i linii biznesowych. Głównym celem jest szukanie dodatkowych zastosowań tej technologii i przełożenie jej na wsparcie wydajności i jakości usług świadczonych dla swoich klientów we wszystkich branżach, a w szczególności dla klientów z branży motoryzacyjnej.

- Proces pakowania jest kluczowym elementem dla działu GEFCO Forwarding, szczególnie w przypadku logistyki leków o znaczeniu krytycznym, które drogą powietrzną transportujemy na zlecenie naszych klientów w różne regiony świata. W każdym przypadku wymagane jest pakowanie według ścisłych instrukcji, tak aby zapewnić integralność produktu - podkreśla Karin van den Brekel, Global Lead Life Sciences & Healthcare z GEFCO. - GEFCO Enterprise AR będzie miało kluczowe znaczenie dla zwiększenia efektywności tego procesu, zminimalizowania ewentualnych błędów i usprawnienia naszych procesów szkoleniowych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne możliwości zastosowania GEFCO Enterprise AR i dalszą współpracę z ArtiShock.

- Augmented Reality rewolucjonizuje sposób, w jaki odnosimy się do przestrzeni, a nawet jak kształtujemy nasze życie zawodowe. Znaczenie "spatial computing", czyli technologii wykorzystującej przestrzeń wokół nas jako medium do interakcji, będzie rosło w tak szybkim tempie, w jakim smartfony z nowinki technologicznej stały się przedmiotem codziennego użytku. W ciągu 5-10 lat stanie się zwykłym towarem dla konsumenta. Do tego czasu przedsiębiorcy mogą wykorzystać tę technologię do zdobycia przewagi konkurencyjnej na rynku - mówi Cristian Vorstius Kruijff, CEO, ArtiShock. - Projekt zrealizowany z Grupą GEFCO pokazuje, jak proste jest osiągnięcie pozytywnego zwrotu z inwestycji w rozszerzoną rzeczywistość. Korzyści mogą być bezpośrednie i łatwe do obliczenia, jak np. wzrost produktywności i poprawa jakości usług. Dodatkowo pojawiają się również korzyści pośrednie, takie jak zwiększenie satysfakcji pracowników czy też zdolność do szybkiego szkolenia nowo zatrudnionych osób.

Ostatnio zmieniany w środa, 23 październik 2019 09:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe