Zaloguj się

BIK prezentuje Park Wrocław I

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

22 października br. w TERMINAL HOTEL we Wrocławiu odbyła się oficjalna prezentacja siódmego parku magazynowego Biura Inwestycji Kapitałowych (BIK) - Park Wrocław I. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield pośredniczyła w transakcji kupna-sprzedaży działki o powierzchni 11,7 ha, na której zlokalizowana jest nieruchomość.

BIK Park Wrocław I zaoferuje około 47 000 m kw. powierzchni magazynowej i biurowej. Centrum logistyczne zlokalizowane jest w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, tuż przy autostradzie A4 w sąsiedztwie węzła Wrocław Południe oraz węzła Pietrzykowice, a także w odległości 14 kilometrów od centrum Wrocławia i lotniska w stolicy Dolnego Śląska. Według Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obiekt będzie przystosowany do produkcji, magazynowania i usług. Dla większego komfortu najemców park magazynowy zostanie wyposażony m.in. w doki załadunkowe z ruchomymi rampami, posadzkę przemysłową o wytrzymałości 6 ton/m kw., własną stację TRAFCO zapewniającą odpowiednią ilość mocy elektrycznej, a także parking dla samochodów osobowych i plac manewrowy dla samochodów ciężarowych. Bezpieczeństwo obiektu zapewni całodobowa ochrona oraz monitoring kamer, dodatkowo cały teren zostanie ogrodzony.

- Teren ten początkowo przeznaczony był pod zupełnie inny projekt komercyjny, lecz brak możliwości zrealizowania pierwotnego planu, umożliwił pozyskanie nowego właściciela z branży przemysłowo-magazynowej. Biuro Inwestycji Kapitałowych jako nowy, istotny gracz na rynku nieruchomości, pozytywnie ocenił potencjał tej lokalizacji i zdecydował się na kolejną inwestycję w nowym regionie Polski - powiedział Michał Sikora, konsultant ds. gruntów, spraw technicznych i specjalnych stref ekonomicznych w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych firmy Cushman & Wakefield.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. zostało założone w 1996 roku i do dziś z powodzeniem funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Od momentu powstania firma zrealizowała inwestycje o powierzchni ponad 100 000 m kw. w: Krakowie, Ożarowie Mazowieckim, Pruszczu Gdańskim, Sosnowcu, Chorzowie, Puławach, Bielsku-Białej i Radomiu. Jesienią 2016 roku spółka zdecydowała się na wejście na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Ostatnio zmieniany w środa, 23 październik 2019 10:17
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe