Zaloguj się

akcja #TSLdzieciom nabiera rozpędu

Już ponad 53 000 zł zostało zebrane w ramach akcji #TSLdzieciom, która od połowy września szturmem zaangażowała do pomocy całą branżę TSL.

Dzieci z Karlina są fundamentem tej akcji
3 września blogerzy Nasierowski i Tkaczykowski pojechali do Wioski SOS w Karlinie, aby na własne oczy obejrzeć, a później móc pokazać transportowej społeczności, czym jest SOS Wioska Dziecięca i Program SOS Rodzinie. Zobaczyli, co zostało zrobione przez ostatnie 16 lat działalności Wioski, a co jest jeszcze przed nimi - w czym będzie pomagać akcja #TSLdzieciom. Materiał z wizyty dostępny jest na oficjalnej stronie zbiórki www.tsldzieciom.adar.pl. Celem akcji jest wsparcie działalności Wioski SOS w Karlinie, która codziennie niesie pomoc 308 dzieciom. Największe potrzeby to edukacja i zdrowie. Dzieci trafiające pod opiekę Stowarzyszenia często są zaniedbane pod wieloma względami. Potrzebują specjalistycznych terapii, zajęć wyrównawczych, spotkań z psychologiem, logopedą, pedagogiem. Podopieczni Stowarzyszenia potrzebują również opieki medycznej, takiej jak wizyty u specjalistów, np. neurologa czy ortopedy, zakupu okularów bądź aparatu ortodontycznego.

- Dzieci, które do mnie przychodziły, miały za sobą różne przeżycia. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób odcisnęło się to na ich życiu, psychice, emocjach czy relacjach z innymi. Każda minuta mojej pracy pokazywała, że mogę coś zrobić, naprawić, pokazać im, w jaki sposób sami mogą sobie też z tym poradzić. Chodzi o to, aby cały czas z nimi być. Żeby ich wspierać, pokazywać, że można być innym i przede wszystkim szczęśliwym - tak o swojej misji pomocy dzieciom, mówi najdłużej pracującej Mama SOS na świecie - Pani Danuta Ulidowicz.

Lista zaangażowanych osób się nie kończy
Akcja prowadzona jest na stronie tsldzieciom.adar.pl i na portalu zrzutka.pl. Od kilku dni działa również specjalna grupa na FB, w której można wystawić produkty na licytację - @ Licytacje na akcję #TSLdzieciom - dotychczas można było już zlicytować np. samochód BMW E36. Do działań sukcesywnie dołączają kolejne osoby i firmy z branży TSL. Akcję #TSLdzieciom wspierają: Nasierowski, Adrian Trucker & Paker, Tkaczykowski, Patrycja Rzenno ‚Almerka’, Kempa Trucker, Miki Dabes, Dzidziuś VOLVO, Siofer Majucha, Siofer Malina, Szybki Majkel, Sebastian - kierowca ze Szwecji, Artdrive, Sokół on the road, Adamos Interior, AdaskoN95 i inni.
Jedną z form wsparcia akcji jest również zakup limitowanej koszulki z napisem "Pan Szofer", którą można nabyć na stronie www.uszofera.pl. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na akcję #TSLdzieciom. Organizator targów TransLogistica Poland zachęca także do dokonywania rejestracji na wydarzenie z wykorzystaniem kodu TLP7. Za każdą taką rejestrację konto zbiórki zostanie zasilone o 10 zł.

Porwijmy do akcji nasze transportowe serducha!
Wioski SOS pomagają młodym ludziom odbudować ich dzieciństwo. Pokazują, czym jest prawdziwy dom i relacje z bliskimi. Pomagają im uporać się z negatywnymi emocjami, z którymi małe dzieci nie wiedzą, jak sobie poradzić. To nie są łatwe tematy dla dorosłych, a tym bardziej dla dzieci. Potrzeba ogromnej wiedzy i zaangażowania, aby praca z dzieckiem przyniosła efekty. Trzeba również odwagi, aby móc rozmawiać z młodym człowiekiem, który ma za sobą ciężkie doświadczenia, a teraz musi wychowywać się bez swoich rodziców. Dołącz do akcji i wspomóż działania. Uwierz, nie ma nic bardziej budującego niż myśl, że pomagasz młodemu człowiekowi, który ma tak wiele za sobą, w wieku zaledwie kilku lat. Powiedz o tym znajomym i rodzinie. Niech cała branża przez kolejne miesiące działa, aby dzieciaki z Karlina otrzymały ogromną dawkę ciepła i wsparcia ze strony dorosłych. Akcja będzie trwała do 6 listopada. W trakcie drugiego dnia targów TransLogistica Poland odbędzie się finałowa transmisja live prowadzona w strefie firmy Adar. Cała akcja #TSLdzieciom to wspólna inicjatywa firmy ADAR i Targów TransLogistica Poland.

Oficjalna strona zbiórki: www.tsldzieciom.adar.pl
Oficjalna zbiórka akcji: www.zrzutka.pl/4rfx4v
Grupa z licytacjami na FB: @Licytacje na akcję #TSLdzieciom
Rejestracja na targi z kodem TLP7: https://translogistica.pl/odwiedzajacy/rejestracja-online/

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 28 październik 2019 14:15
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe