Zaloguj się

Nowe technologie w branży odzieżowej

Polecamy! Nowe technologie w branży odzieżowej

Według analiz aż 50% sieci handlowych ma problemy z uzyskaniem jednoznacznego widoku stanów magazynowych. Ze względu na braki w asortymencie, straty określane jako tzw. "utracona sprzedaż" szacuje się na poziomie 60% wśród kupujących w sklepach stacjonarnych i prawie 70% wśród kupujących w sieci. Organizacja GS1 Polska przygotowała raport na temat światowych trendów w branży odzieżowej, w którym opisuje najefektywniejsze wdrożenia RFID w Polsce i na świecie.

Opracowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania na zlecenie GS1 Polska raport zawiera m.in.:

- analizę trendów rozwojowych i technologicznych obecnych w branży odzieżowej,
- szeroko omówione kwestie poszukiwania wartości wynikających z wdrożeń technologii RFID,
- charakterystykę technologii, jej potencjału i możliwości wraz ze wskazaniem najciekawszych rozwiązań dostępnych na rynku,
- omówienie przeanalizowanych studiów przypadków projektów wdrożeniowych z Polski i świata, ze szczególnym uwzględnieniem osiągniętych korzyści i dobrych praktyk.

Dr inż. Elżbieta Hałas, Członkini Zarządu GS1 Polska komentuje:
- W raporcie staraliśmy się odpowiedzieć na pytania o to, jakie technologie transformują handel detaliczny oraz jakich korzyści oczekują zarządy największych spółek i w jakich obszarach działalności firm są one poszukiwane. Celem naszej publikacji jest również wskazanie miejsce dla RFID i zobrazowanie korzyści tej technologii.

Jonasz Borowski, Project Leader 100% RFID Poland, z firmy Decathlon, dodaje:
- Handel detaliczny jeszcze nigdy nie zmieniał się tak dynamicznie jak dziś. Aby sprostać wymaganiom klientów, przedsiębiorstwa muszą szukać nowych rozwiązań, które pozwolą im na dostosowywanie się do rynku. Wiarygodność zapasu, szybkość wielu procesów to podstawowe warunki, które muszą być spełnione, aby rozwijać się w świecie omnichannel. Technologią, która pozwala nam zagwarantować te warunki, ale również otwiera nam wiele możliwości do dalszego rozwoju, jest RFID.

Cały raport jest dostępny na stronie www GS1 Polska.

Ostatnio zmieniany w środa, 30 październik 2019 08:41
Zaloguj się by skomentować