Zaloguj się

Dematic - pionier branży intralogistyki wzmacnia polski rynek

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Dematic, dostawca zintegrowanych technologii automatyzacji, oprogramowania oraz usług do optymalizacji łańcucha dostaw, będący częścią Grupy KION, stawia swoje pierwsze kroki nad Wisłą. Razem z siostrzanymi firmami Linde MH oraz STILL, oferuje pełen wachlarz produktów i oprogramowania dla intralogistyki. Firma niedawno otworzyła swój nowy oddział w Polsce z siedzibą w Poznaniu.

Dematic jest liderem intralogistyki. Podejście firmy oparte jest na współpracy z branżą, czego wynikiem jest optymalizacja łańcucha dostaw: począwszy od w pełni zautomatyzowanych magazynów wysokiego składowania z paletami, poprzez magazyny drobnych towarów z urządzeniami AS/RS do skrzynek, po bardzo kompaktowe rozwiązania, takie jak systemy workowe i wózkowe AutoStore®. Firma umiejętnie łączy ze sobą różne technologie w celu uzyskania, w zależności od potrzeb klienta, pełnej lub częściowej automatyzacji (asortyment budują m.in. przenośniki, sortowniki, różne rozwiązania kompletacji, w tym kompletacji przez roboty oraz szeroka gama pojazdów sterowanych automatycznie i wózków widłowych). Wszystkie usługi z oferty wzbogacone o oprogramowanie firmy Dematic, SAP i całodobowy serwis są teraz dostępne dla polskich partnerów biznesowych.

Wzmacnianie relacji z polskimi klientami
Wejście na polski rynek wydaje się naturalne z perspektywy rozwoju biznesowego firmy.

- Duży wzrost przychodów, strategiczne położenie, obfitość zasobów naturalnych oraz dobrze wykształcona kadra - wszystkie te elementy budują pozytywny wizerunek polskiego środowiska gospodarczego. Polska to duży i atrakcyjny rynek dla inwestorów międzynarodowych, oferujący bardzo dobre możliwości biznesowe - mówi Rainer Buchmann, CEO Dematic na Europę Środkową. - Poprzez lokalną obecność w Poznaniu, nasza firma może szybko i bezpośrednio odpowiedzieć na zapotrzebowanie małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z różnych branż zainteresowanych inwestycją w magazyny towarzyszące produkcji i dystrybucji, oferując zarówno sprawdzone, jak i innowacyjne technologie automatyzacji.

W dniach 5-7 listopada na targach TransLogistica w Warszawie będzie można zapoznać się z pełnym asortymentem zautomatyzowanego magazynowania. Na stoisku klienci zobaczą wersje demonstracyjne wybranych rozwiązań oraz produkty innowacyjne prezentowane po raz pierwszy.

Pionier w automatyzacji intralogistyki
Historia firmy Dematic, prekursora automatyzacji intralogistyki, obejmuje 200 lat tradycji. Potęga jej innowacji ukształtowała historię branży w skali globalnej. Już w 1819 roku firma będąca przodkiem Dematic opracowała pierwszy parowy dźwig i rozpoczęła seryjną produkcję halowych dźwignic w 1840 r. Założona w 1900 roku firma Stöhr Elevatorenfabrik w 1922 r. stworzyła swój pierwszy mobilny przenośnik taśmowy, a niedługo później pierwszy przenośnik podwieszany. Pod koniec lat 50. XX w. Stöhr dokonała zmiany paradygmatu w intralogistyce, wprowadzając pierwszy na świecie system magazynowania i pobierania (AS/RS). W 1962 roku wybudowała pierwszy całkowicie zautomatyzowany magazyn dla Book Club Bertelsmann, rewolucjonizując budowę centrów dystrybucji. Dzięki systemowi AS/RS możliwe było przetwarzanie nawet 15 tys. zamówień dziennie.
W 1990 roku Mannesmann Demag, kolejna firma poprzedzająca powstanie Dematic, zdobywa pozycję globalnego lidera rynku technologii przenośnikowych. Pięć lat później stała się pierwszym kompletnym dostawcą rozwiązań intralogistycznych. Firma Dematic GmbH & Co. KG ukonstytuowała się w 2005 roku jako niezależne przedsiębiorstwo specjalizujące się w szeroko pojętej automatyzacji intralogistyki. Całkowicie odmieniła ówczesny rynek zautomatyzowanych magazynów drobnych towarów dzięki wynalazkowi Dematic Multishuttle. W 2011 roku firma ponownie zademonstrowała swoją potęgę innowacji i zaprezentowała moduł magazynowania i pobierania RapidStore, stację kompletującą RapidPic, Multishuttle Flex oraz oprogramowanie do zarządzania magazynem DC Director. Druga generacja Dematic Multishuttle, którą wprowadzono w 2012 roku, była lżejsza, szybsza i oferowała jeszcze większe możliwości. Od 2019 roku wszystkie innowacje do optymalizacji łańcucha dostaw są dostępne dla polskich klientów.

Część Grupy KION i siedziba w Poznaniu
W 2016 roku firma Dematic została częścią Grupy KION, globalnego lidera branży wózków jezdnych, usług powiązanych oraz rozwiązań dla łańcucha dostaw. Grupa KION z sukcesem operuje w Polsce dzięki swoim dwóm spółkom-córkom: Linde MH i Still. Dodatkowo, w sierpniu br. firma KION ogłosiła inwestycję o wartości ponad 60 milionów euro w nowy zakład w Kołbaskowie koło Szczecina. Budowa zakładu produkującego wózki widłowe, centrum B+R oraz zaplecza administracyjnego rozpocznie się wkrótce. Jako część Grupy KION firma Dematic może zaoferować pełen wachlarz produktów i oprogramowania dla intralogistyki. Aby wzmocnić bezpośredni kontakt z klientami i zapewnić innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyki dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, firma Dematic niedawno otworzyła nowy oddział w Polsce z siedzibą w Poznaniu.

Ostatnio zmieniany w środa, 06 listopad 2019 09:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe