Zaloguj się

Pierwsze centrum dystrybucyjne w Polsce sieci Action

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Sieć dyskontów niespożywczych Action zaistniała na polskim rynku już dwa lata temu, kiedy to otworzyła swój pierwszy sklep w Lesznie. 6 listopada 2019 roku oficjalnie otworzyła swoje pierwsze polskie centrum dystrybucyjne. Dzięki tej inwestycji powstanie docelowo 400 miejsc pracy.

Polskie centrum dystrybucyjne Action znajduje się w miejscowości Osła, w gminie Gromadka na Dolnym Śląsku i działa już od września 2019 roku. Jego zadaniem będzie zaopatrywanie sklepów w południowo-zachodniej Polsce oraz we wschodnich Niemczech.

- Otwarcie centrum dystrybucyjnego w miejscowości Osła to krok milowy w rozwoju Action w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch lat otworzyliśmy prawie 50 sklepów i zamierzamy mieć ich znacznie więcej. Centrum dystrybucyjne to inwestycja w naszą obecność na polskim rynku. Dzięki naszym partnerom biznesowym oraz władzom gminy Gromadka mamy stabilną podstawę do dalszych działań - wyjaśnia Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska. - Osła to strategiczna lokalizacja dla naszego rozwoju, zapewniająca odpowiednią infrastrukturę oraz dogodne połączenie z pobliskimi autostradami.

Centrum dystrybucyjne w Osłej ma powierzchnię 45 000 m kw. Posiada przestrzeń na ponad 50 000 palet, dzięki czemu centrum będzie w stanie pomieścić cały asortyment Action.

- Gromadka zapewnia bardzo dobre warunki do inwestycji. Cieszymy się, że firma Action wybrała naszą gminę na lokalizację swojego pierwszego centrum dystrybucyjnego w Polsce - mówi Dariusz Pawliszczy, wójt gminy Gromadka.

Zarządzanie centrum dystrybucyjnym w Osłej powierzono międzynarodowemu operatorowi logistycznemu Fiege. Action współpracuje z Fiege od 2017 roku, w którym operator objął zarządzanie innym obiektem Action w Biblis, koło Frankfurtu.

- Koncept Action opiera się na szybkości działania i różnorodności asortymentu. Wymaga to wyjątkowej wydajności logistycznej. Dzięki naszemu doświadczeniu i know-how jesteśmy dobrze przygotowani do tego zadania. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z firmą Action i przyczyniać się do jej rozwoju - mówi Piotr Kohman, prezes zarządu Fiege Sp. z o.o.

Zarówno inwestor, jak i wykonawca centrum dystrybucyjnego - firma Goldbeck - szczególną uwagę zwrócili na znaczenie inwestycji dla środowiska naturalnego.

- Goldbeck ma doświadczenie w zakresie zrównoważonego budownictwa. Razem z Action stworzyliśmy kompleks, który zapewnia wydajność, a jednocześnie jest przyjazny dla środowiska dzięki odpowiednim materiałom budowlanym, szczegółom konstrukcyjnym oraz zainstalowanym urządzeniom - mówi Paul Zimmermann, dyrektor zarządzający Goldbeck.

Przykładem zastosowanych rozwiązań mogą być panele słoneczne wspierające system ogrzewania wody w budynku biurowym, inteligentne liczniki zużycia energii i wody, a także instalacje wodooszczędne oraz oświetlenie LED.
Dwa lata obecności sieci dyskontów niespożywczych Action w Polsce to 46 sklepów. Do końca 2019 roku ma ich być 50. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 750 osób.

- Nasz dynamiczny rozwój przez ostatnie dwa lata nie tylko stanowi dowód na to, że model biznesowy Action jest skalowalny, ale także pokazuje, że Polacy bardzo polubili nasz koncept polegający na zaskakiwaniu klientów szerokim, często zmieniającym się asortymentem towarów dobrej jakości w najniższych możliwych cenach - podkreśla Sławomir Nitek.

Ostatnio zmieniany w piątek, 08 listopad 2019 08:58
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe