Zaloguj się

Dwa nowe BTSy na terenie Prologis Park Wrocław V

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka

Prologis rozbudowuje Prologis Park Wrocław V o 16 500 m kw. na potrzeby NEONET i Bowman Ingredients.

9 000 m kw. przeznaczono dla firmy NEONET, ogólnopolskiej sieci salonów ze sprzętem elektronicznym, akcesoriami komputerowymi i telefonami komórkowymi oraz artykułami gospodarstwa domowego. NEONET zajmie łącznie blisko 27 000 m kw. powierzchni magazynowej. W nowo powstających budynkach będzie doświetlenie strefy przydokowej i oświetlenie LED. Wdrożony zostanie system smart meteringu, umożliwiający klientom zdalny odczyt i monitorowanie liczników zużycia wszystkich mediów w obiektach.

- Sześć lat współpracy z Prologis pokazało, że nie tylko lokalizacja i jakość obiektów magazynowych są ważne. Liczą się wzajemne zrozumienie potrzeb i wspólny rozwój. Rozwiązania technologiczne, które Prologis wdraża w Prologis Park Wrocław V systematycznie podnoszą jakość naszej pracy. Dlatego przedłużenie umowy i powierzenie kolejnego magazynu w ręce Prologis było dla nas oczywistą decyzją - powiedział Tomasz Okoński, dyrektor Pionu Logistyki i Obsługi Klienta, NEONET.

7 500 m kw. będzie użytkować nowy klient Prologis - Bowman Ingredients z Wielkiej Brytanii. Firma jest wiodącym, globalnym dostawcą panierek i marynat do mrożonych oraz chłodzonych mięs, ryb, owoców morza i warzyw. Będzie to pierwszy magazyn i pierwsza linia produkcyjna Bowman Ingredients w Europie, położona poza Wielką Brytanią. Na potrzeby klienta zaplanowano betonową mezaninę (1 000 m kw.) z dodatkową komunikacją do transportu półproduktów zapewnioną przez windy towarowe. Struktura dachu będzie zmieniona tak, aby uzyskać wysokość 11,2 m. Zaprojektowano zaoblenia ścian, dzięki czemu kurz i pył nie będą osiadały na ich powierzchni. Zewnętrze fundamenty pozwolą na ustawienie pięciu silosów. Przed nimi znajdzie się szeroki plac rozładunkowy wraz z wagą dla TIR-ów. Wewnątrz budynku znajdą miejsce: laboratoria; pomieszczenia kontroli jakości, techniczne, inżynieryjne oraz obszary pracy tymczasowej. Strefa produkcji będzie wentylowana oraz doświetlona światłem dziennym i sztucznym poprzez instalację LED. W obiekcie zaprojektowano również piętrową, klimatyzowaną część biurowo-socjalną wyposażoną w szereg ekologicznych rozwiązań, np. dodatkowe świetliki dachowe, strefowość oświetlenia czy czujniki ruchu sterujące instalacją LED.

- Gdy rozważaliśmy zlokalizowanie naszej fabryki i magazynu w Polsce, jednego byliśmy pewni: chcieliśmy nawiązać współpracę z partnerem, który doskonale rozumie specyfikę lokalnego rynku oraz ma wiedzę i doświadczenie, by dostarczyć nam najlepszy możliwy obiekt produkcyjno-magazynowy - powiedział Rory Bowman, CEO Bowman Ingredients.

- Ten kontrakt to potwierdzenie, że Prologis Park Wrocław V cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród nowych, jak i obecnych Klientów tego parku. Okazuje się, że dwóch tak różnych Klientów, o tak odmiennych potrzebach i oczekiwaniach można z powodzeniem ugościć w jednym nowoczesnym budynku magazynowo-produkcyjno-biurowym. Obie powierzchnie są w pełni dostosowane do profilu działalności i potrzeb dwóch firm, ale wszystko mieści się pod jednym dachem - powiedziała Magdalena Kostjan, leasing manager Prologis w Polsce.

Ostatnio zmieniany w piątek, 08 listopad 2019 09:01
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe