Zaloguj się

Volvo Trucks sprzedaje elektryczne samochody ciężarowe dla transportu miejskiego

Volvo Trucks wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważone rozwiązania transportowe dla miast i rozpoczyna sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FL i Volvo FE na wybranych rynkach w Europie.

Elektryczne samochody ciężarowe świetnie sprawdzają się w mieście. Niski poziom emisji hałasu pozwala na realizację dostaw i wywozu opadów wczesnym rankiem, późnym wieczorem, a nawet w nocy, co pozytywnie wpływa na efektywność logistyki transportu i ograniczenie zatłoczenia ulic w godzinach szczytu. Ciężarowe pojazdy elektryczne, które nie zanieczyszczają powietrza i są bardziej cichobieżne, otwierają nowe możliwości w zakresie urbanistyki i rozwoju infrastruktury drogowej. Elektryczna ciężarówka może być z powodzeniem użytkowana w strefach zielonych.

- Globalna urbanizacja coraz pilnej potrzebuje logistyki dostosowanej do specyfiki obszarów miejskich oraz bezemisyjnego, cichobieżnego transportu samochodowego. Dzięki Volvo FL Electric i Volvo FE Electric możemy spełnić zarówno rygorystyczne wymagania w zakresie ochrony środowiska, jak i wysokie wymagania rynkowe naszych klientów - mówi Jonas Odermalm, wiceprezes ds. linii produktów w segmencie elektromobilności. - Rozwiązania Volvo Trucks będą bazować na indywidualnych potrzebach użytkowników, uwzględniając szereg parametrów, takich jak m.in. cykle jazdy, ładowność czy trasy przejazdu, w celu jak najefektywniejszego wykorzystania dostępnej pojemności akumulatorów.

Prace nad pojazdami Volvo FL Electric i Volvo FE Electric były prowadzone w bliskiej współpracy z wybranymi klientami, którzy prowadzą działalność w Goeteborgu, w Szwecji. Ich opinie są bardzo pozytywne. Kierowcy, uczestniczący w projekcie, chwalą zwłaszcza dynamiczny układ napędowy, płynne przyspieszanie i wyjątkowo niską emisję hałasu.

- Pomimo pozytywnych opinii klientów zdajemy sobie sprawę, że w wielu miastach infrastruktura ładowania akumulatorów wciąż znajduje się na etapie opracowywania i dlatego podejmujemy współpracę z partnerami zarówno publicznymi, jak i prywatnymi, ukierunkowaną na uzgodnienie długofalowej strategii rozwoju w tej dziedzinie. Jedno jest pewne: rozwój infrastruktury ładowania akumulatorów musi przyspieszyć - dodaje Jonas Odermalm. - Pojazdy elektryczne, ładowane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, to autentyczny krok naprzód w kierunku bardziej zrównoważonego transportu dystrybucyjnego w mieście. Jednak problem zmiany klimatu i inne kwestie środowiskowe nie mogą być rozwiązane za pomocą tylko jednego źródła energii. Różne rodzaje transportu wymagają stosowania różnych typów układów napędowych.

Sprzedaż aut rozpocznie się w: Szwecji, Norwegii, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Holandii. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na marzec 2020 r.

Czytaj także - Kolejne firmy testują eActrosy.

Ostatnio zmieniany w środa, 13 listopad 2019 10:28
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe